Aktuálně

 

13. 12. 2012

Výzva k dodržování svobody náboženského vyznání v konfliktem sužovaných zemích

 

 
Fotografie: CSW

(Christian Solidarity Worldwide)

 

10. prosince 2012 (na Den lidských práv) se zástupkyně organizace Christian Solidarity Worldwide zúčastnila panelové diskuse zaměřené na význam věnování zvýšené pozornosti právu na svobodu náboženského vyznání nebo přesvědčení (v mezinárodním měřítku) a způsobům, jak může mezinárodní komunita převést tento postoj do praxe formou hájení a propagování tohoto základního lidského práva.

 

Sofia Lemmetyinen, senior advokátka z CSW pro oblast EU, se zúčastnila panelu společně s několika ministry zahraničí a zvláštním zástupcem EU pro lidská práva. Společně diskutovali o tom, jak je možné přistupovat k situaci v konfliktem sužovaných zemích prostřednictvím šíření myšlenky svobody náboženského vyznání a přesvědčení. (Před touto akcí zástupci britské a kanadské vlády společně uspořádali konferenci o boji proti nesnášenlivosti a prosazování svobody náboženského vyznání pro příslušníky všech skupin.)

 

CSW dlouhodobě poukazuje na příklady porušování zmíněných práv a v rámci své činnosti monitoruje situaci náboženských menšin v mnoha zemích po celém světě. Egyptský prezident, který byl zvolen jako alternativa k představiteli předchozího režimu, se snaží prosadit návrh ústavy omezující práva příslušníků náboženských menšin a žen. V Nigérii islamistická teroristická skupina Boko Haram a její odnože šíří smrtící kampaň usilující o úplné vymýcení křesťanství; používané taktiky by bylo možné klasifikovat jako válečné zločiny. V barmském spolkovém státě Rakhina jsou etničtí Rohingyové dlouhodobě vystaveni pronásledování a etnickým čistkám. V Pákistánu dosáhla frekvence výskytu násilných činů namířených proti příslušníkům náboženských menšin alarmující úrovně.

 

Skutečnost, že na společné mezinárodní platformě dochází ke zvýšení zájmu o znepokojivé zprávy o náboženském pronásledování a že jsou předkládány návrhy opatření, jak se s těmito problémy vypořádat, je pro křesťany po celém světě velmi povzbudivá. Modlete se, aby Bůh obdařil politické vedoucí představitele moudrostí, silou a nadpřirozeně inspirovanými strategiemi, když se snaží ‚stát v mezeře‘ jako zástupci osob trpících pro svou víru. Kéž s jejich pomocí oběti pronásledování zažijí Boží mocné vysvobození a dočkají se spravedlnosti a pokoje ve svých osobních životech i společenstvích.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.