Aktuálně

 

14. 12. 2012

Pákistánská křesťanská dívka unesena, znásilněna a fyzicky týrána

 

 

(Pakistan Christian Post, International Christian Concern)

 

Asiya Masih, čtrnáctiletá pákistánská křesťanka, 11. listopadu venku řezala květiny, když ji znenadání přepadla a unesla dvojice muslimských mužů. Únosci Mohammad Javed a Mohammad Mumtaz odjeli s dívkou na neznámé místo, kde ji přinutili podepsat prohlášení, že se obrátila k islámu. Během 11 dní, které nakonec v zajetí strávila, ji opakovaně znásilňovali a fyzicky týrali.

 

Když se dívčin otec Francis Masih o únosu dozvěděl, nahlásil případ na místní policejní stanici, policisté s ním však naneštěstí odmítli spolupracovat. Později únosci kontaktovali Francise přímo a vyhrožovali mu, že pokud má v úmyslu zajít na policii, Asiyu zabijí. Rovněž mu doporučili, že pokud chce ještě někdy vidět svoji dceru živou, měl by jím dát písemný příslib, že případ s policií řešit nebude.

 

Přestože otec s pomocí vlivného křesťanského podnikatele nakonec dívku vysvobodil, místní imámové prohlašují, že je nyní „podle zákona“ muslimkou a proto již nemůže žít křesťanským způsobem života. Jeden imám dokonce vyhrožuje vypalováním křesťanských domů, pokud křesťanka nezačne dodržovat islámské zvyklosti. Více informací o historii Pákistánu a jeho postoji ke křesťanství naleznete na stránce Pakistan Country Report. Na stránce jsou k dispozici také další informace a videa od kanadského Hlasu mučedníků.

 

V prvé řadě se modlete, aby Bůh vystresovanou Asiyu zcela uzdravil – fyzicky, citově i duchovně. Vyprošujte v této traumatizující situaci spravedlnost pro ni osobně i pro celou její rodinu. Proste také za Boží ochranu pro všechny bezbranné dívky a ženy v Pákistánu. Modlete se, aby si pachatelé uvědomili závažné dopady svého počínání proti Božímu lidu a činili pokání ze svých hříchů.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.