Aktuálně

 

15. 12. 2012

Dav násilím pronikl do modlitebny na Srí Lance, vyhrožoval křesťanům

 

 
Modlete se, aby mnozí buddhisté poznali Spasitele.

(NCEASL, Release International)

 

Početný zástup, ve kterém se nacházelo také několik buddhistických mnichů, vtrhl v neděli 9. prosince do modlitebny v jižní části Srí Lanky. Útočníci způsobili značné škody na majetku a zranili pastora. Podle předběžné zprávy srílanské Národní křesťanské evangelikální aliance (National Christian Evangelical Alliance of Sri Lanka, NCEASL) došlo k útoku během nedělního ranního shromáždění ve Weeraketiya v Hambanthota (okres v Jižní provincii). Při útoku, který svědkové popsali jako „děsivý“ byly ve shromáždění přítomny také děti.

 

Pastora společenství podle zpráv útočníci zasáhli kamenem a od té doby trpí „prudkou bolestí v oblasti podbřišku“. Kromě něj bylo zraněno ještě několik dalších členů společenství. Vetřelci ničili nábytek a další vybavení modlitebny, demolici se nevyhnuly ani automobily patřící členům společenství zaparkované před budovou.

 

Podle informací NCEASL v sobotu navštívila pastora skupina buddhistických mnichů a laiků s informací, že pastor potřebuje k pořádání křesťanských bohoslužeb ve Weeraketiya svolení buddhistických duchovních. Pastor trval na tom, že mu právo k pořádání bohoslužeb zaručuje ústava, načež mu návštěvníci pohrozili, že pokud nepřestane bohoslužby pořádat, modlitebnu zcela zdemolují.

 

Výtržníci zřejmě před proniknutím dovnitř budovy nějakou dobu demonstrovali venku. Nad průběhem protestní akce dohlíželi policisté, demonstranti je však přemohli a dva příslušníky dokonce zranili. Následně byly povolány posily z řad policie i vojska, aby zástup zpacifikovaly. Více informací o nejrůznějších problémech, kterým čelí křesťané v této části světa, naleznete na stránce Sri Lanka Country Report.

 

Modlete se za úplné uzdravení pastora, členů jeho společenství i policistů, kteří při útoku utrpěli zranění. Kéž si Bůh použije podobné zkoušky k posílení víry srílanských křesťanů a naplní je odvahou potřebnou k tomu, aby se vyrovnali s výhrůžkami nepřítele a nepřestali se společně scházet. Pozvedejte na modlitbách také vzácné děti, které se staly svědky útoku a nyní potřebují Boží konejšivou útěchu. A pochopitelně bychom neměli zapomínat ani na modlitby za pronásledovatele křesťanů, aby Pán zcela proměnil jejich srdce a postoje.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.