Aktuálně

 

20. 12. 2012

Uzbekistán: Křesťané pokutováni za zpěv a čtení Bible na dovolené

 

 
Při razii byly zabaveny Bible a další literatura.

(Forum 18 News Service)

 

V Uzbekistánu stále dochází k raziím, jejichž terčem se stávají setkání osob praktikujících svobodu náboženského vyznání a přesvědčení bez úředního povolení. 1. prosince policisté uskutečnili zátah na shromáždění přibližně 80 protestantů, kteří společně trávili dovolenou v letovisku Simurg v Bostanlyku v taškentské oblasti. Čtyři křesťané byli obviněni na základě šesti různých oddílů správního řádu, že se společně sešli k rozhovorům o víře a zpěvu duchovních písní. Při razii policisté zabavili tři Bible a 100 křesťanských zpěvníků. Svědkové uvedli, že policisté „uráželi křesťany nevybíravými výrazy… a vyhrožovali, že je obviní z trestné činnosti, pokud nepodepíšou předložená prohlášení.“ Všem přítomným byly sejmuty otisky prstů.

 

Na dotaz, proč státní orgány trestají osoby, jejichž jediným „proviněním“ je čtení Biblí a zpěv křesťanských písní na dovolené, policejní zástupce prohlásil „podobné aktivity jsou povoleny pouze na registrovaných místech speciálně vyčleněných k náboženským účelům“. K dotazu, proč policie porušuje právo na svobodu náboženského vyznání a přesvědčení, se policista odmítl vyjádřit. „Nejsem kompetentní poskytovat jakékoli další komentáře,“ dodal.

 

V listopadu obdrželi tři křesťané pokutu ve výši dvaceti- až stonásobku minimální měsíční mzdy – za společné scházení, čtení Bible, zpěv křesťanských písní, modlitby a přechovávání knih náboženského charakteru. Také byl vydán příkaz ke zničení všech zabavených materiálů, včetně Biblí.

 

Více informací o způsobech, jakými uzbecký režim utiskuje místní křesťany, naleznete na stránce Uzbekistan Country Report.

 

Přestože žijeme ve svobodné zemi, nepovažujme za samozřejmá některá vzácná privilegia. Můžeme si svobodně číst Bibli, scházet se s dalšími křesťany a zpívat chvály, aniž bychom se museli obávat policejního zatčení, vysokých pokut nebo uvěznění. Modlete se, aby i uzbecká církev mohla jednoho dne zakoušet podobná požehnání. Proste Boha, aby dosadil na všechny úrovně státního aparátu bohabojné vedoucí představitele, kteří zavedou pozitivní změny zákonů týkajících se svobody náboženského vyznání. Mezitím na modlitbách vyprošujte uzbeckým křesťanům sílu a povzbuzení k životu pro Ježíše.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.