Aktuálně

 

22. 12. 2012

Filipíny: Invaze na ostrov s sebou přinesla zkázu a ztráty na životech

 

 

(Release International, Manila Standard Today)

 

Křesťané v jižní části Filipín jsou nelítostně pronásledováni povstalci odhodlanými v oblasti prosadit zavedení islámského právního řádu. Obyvatelé ostrova Mindanao byli přinuceni opustit své domovy v souvislosti s muslimskou invazí, při které několik lidí přišlo o život. Místní biskup vyprávěl, jak musel neprodleně uprchnout ze své vesnice, když se dozvěděl o blížící se razii. Vystrašení vesničané se ukryli za skalisky na pobřeží a bezmocně přihlíželi, jak na ostrov připlouvají asi tři stovky povstalců z jiných ostrovů. Po návratu do vesnice zjistili, že se pětičlenné rodině sborového staršího nepodařilo uprchnout a všichni byli brutálně zavražděni, včetně nedávno narozeného dítěte. Vetřelci obyvatelům zničili domy a další majetek.

 

Přestože mezi zástupci filipínské vlády a muslimskými vůdci v současné době probíhají jednání o vytvoření částečně autonomní oblasti, povstalci se chovají způsobem, jako by islámské zákony již platily. Letos v říjnu byla podepsána předběžná mírová dohoda, podle které měl být region Bangsamoro vytvořen až v roce 2016. Nicméně je možné, že dohoda bude uvedena do praxe ještě před koncem letošního roku. Křesťané se obávají, že podobný vývoj jen zintenzivní pronásledování a ve velmi blízké době budou z oblasti zcela vyhnáni. K útokům na křesťanské majetky dochází běžně, útočníci v nedávné době vypálili několik kostelů a na další házeli kameny. Přehled posledních zpráv Hlasu mučedníků z Filipín (v angličtině) naleznete na stránce Philippines Country Report.

 

Modlete se za mocný zásah, kterým se Bůh zastane příslušníků sužované křesťanské komunity, zajistí jim tolik potřebnou ochranu a pomoc a naplní je ‚pokojem převyšujícím veškeré porozumění‘. Kéž uzdraví jejich těla, občerství jejich mysli, pomůže jim s obnovou vesnice a posílí jejich víru, aby dokázali pevně stát uprostřed pronásledování. Co se týče politické situace, modlete se, aby vládní zástupci zajistili křesťanům práva jako rovnoprávné skupině.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.