Aktuálně

 

22. 12. 2012

Filipíny: Invaze na ostrov s sebou přinesla zkázu a ztráty na životech

 

 

(Release International, Manila Standard Today)

 

Křesťané v jižní části Filipín jsou nelítostně pronásledováni povstalci odhodlanými v oblasti prosadit zavedení islámského právního řádu. Obyvatelé ostrova Mindanao byli přinuceni opustit své domovy v souvislosti s muslimskou invazí, při které několik lidí přišlo o život. Místní biskup vyprávěl, jak musel neprodleně uprchnout ze své vesnice, když se dozvěděl o blížící se razii. Vystrašení vesničané se ukryli za skalisky na pobřeží a bezmocně přihlíželi, jak na ostrov připlouvají asi tři stovky povstalců z jiných ostrovů. Po návratu do vesnice zjistili, že se pětičlenné rodině sborového staršího nepodařilo uprchnout a všichni byli brutálně zavražděni, včetně nedávno narozeného dítěte. Vetřelci obyvatelům zničili domy a další majetek.

 

Přestože mezi zástupci filipínské vlády a muslimskými vůdci v současné době probíhají jednání o vytvoření částečně autonomní oblasti, povstalci se chovají způsobem, jako by islámské zákony již platily. Letos v říjnu byla podepsána předběžná mírová dohoda, podle které měl být region Bangsamoro vytvořen až v roce 2016. Nicméně je možné, že dohoda bude uvedena do praxe ještě před koncem letošního roku. Křesťané se obávají, že podobný vývoj jen zintenzivní pronásledování a ve velmi blízké době budou z oblasti zcela vyhnáni. K útokům na křesťanské majetky dochází běžně, útočníci v nedávné době vypálili několik kostelů a na další házeli kameny. Přehled posledních zpráv Hlasu mučedníků z Filipín (v angličtině) naleznete na stránce Philippines Country Report.

 

Modlete se za mocný zásah, kterým se Bůh zastane příslušníků sužované křesťanské komunity, zajistí jim tolik potřebnou ochranu a pomoc a naplní je ‚pokojem převyšujícím veškeré porozumění‘. Kéž uzdraví jejich těla, občerství jejich mysli, pomůže jim s obnovou vesnice a posílí jejich víru, aby dokázali pevně stát uprostřed pronásledování. Co se týče politické situace, modlete se, aby vládní zástupci zajistili křesťanům práva jako rovnoprávné skupině.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.