Aktuálně

 

23. 12. 2012

Indonésie: Svědectví vězeňkyně propuštěné na svobodu

 

 
Roy Kalbulan a Ribur Manulang (fotografie: Open Doors)

(Hlas mučedníků, USA)

 

Bývalá studentka biblické školy Ribur a její křesťanský přítel Roy byli 29. května zadrženi a o tři dny později obviněni z hanobení islámu. Krátce před zatčením oba křesťany fyzicky napadl a zajal dav vesničanů v Acehu (poblíž Sumatry), kde se Ribur začala jednou týdně scházet s místní křesťanskou rodinou a společně zvěstovat evangelium muslimům. Bezprostředně před zajetím se nacházeli ve vesnici, když se kolem nevítaných návštěvníků srotili místní lidé a začali je mlátit a švihat bičíkem na dobytek. Následoval výslech vesnickým stařešinou, další vyčítavé otázky a další bití. Ribur se modlila, aby ji Duch svatý naplnil silou, aby mohla neochvějně vydávat svědectví o pravdě. (Pokud chcete lépe porozumět potížím, kterým jsou indonéští křesťané vystaveni, navštivte stránku Indonesia Country Report.)

 

Následujících 60 dní strávila Ribur na samotce, mohla si však číst Bibli a modlit se. Všiml si jí člověk, u kterého podobný zájem vůbec nečekala; dozorce se jí svěřil, že je vůbec prvním křesťanem, kterého kdy viděl, jak se modlí a čte si Bibli. Protože místní orgány nedokázaly shromáždit proti Ribur a Royovi žádné důkazy, byli oba křesťané propuštěni na svobodu. „Po propuštění,“ vzpomíná Ribur s vděčností, „jsem cítila, že mi stále pomáhá stejný Bůh, který mi pomáhal i ve vězení.“ Přestože je práce jejího týmu v Acehu pozastavena, pokračuje ve službě místnímu křesťanskému společenství a nepřestává snít o zakládání sborů na Sumatře.

 

Kéž Bůh Ribur splní ‚touhy jejího srdce‘, aby mohla i nadále oslovovat lidi ve svém okolí zvěstí evangelia o Ježíši Kristu a kéž jí otevírá dveře ke službě na Sumatře. Mezitím se modlete, aby připravil srdce posluchačů, aby přijímali dobrou zprávu o spáse a věčném životě. Modlete se také za požehnání pro Ribur a Roye a jejich tým a proste, aby navzdory nesnadné situaci zůstali věrní Božímu povolání.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce

 

Podivuhodný příběh americké misionářky v japonském zajetí za druhé světové války.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indonésie, doporučujeme vám titul Ve stínu vycházejícího slunce – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 236 Kč (181 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.