Aktuálně

 

23. 12. 2012

Indonésie: Svědectví vězeňkyně propuštěné na svobodu

 

 
Roy Kalbulan a Ribur Manulang (fotografie: Open Doors)

(Hlas mučedníků, USA)

 

Bývalá studentka biblické školy Ribur a její křesťanský přítel Roy byli 29. května zadrženi a o tři dny později obviněni z hanobení islámu. Krátce před zatčením oba křesťany fyzicky napadl a zajal dav vesničanů v Acehu (poblíž Sumatry), kde se Ribur začala jednou týdně scházet s místní křesťanskou rodinou a společně zvěstovat evangelium muslimům. Bezprostředně před zajetím se nacházeli ve vesnici, když se kolem nevítaných návštěvníků srotili místní lidé a začali je mlátit a švihat bičíkem na dobytek. Následoval výslech vesnickým stařešinou, další vyčítavé otázky a další bití. Ribur se modlila, aby ji Duch svatý naplnil silou, aby mohla neochvějně vydávat svědectví o pravdě. (Pokud chcete lépe porozumět potížím, kterým jsou indonéští křesťané vystaveni, navštivte stránku Indonesia Country Report.)

 

Následujících 60 dní strávila Ribur na samotce, mohla si však číst Bibli a modlit se. Všiml si jí člověk, u kterého podobný zájem vůbec nečekala; dozorce se jí svěřil, že je vůbec prvním křesťanem, kterého kdy viděl, jak se modlí a čte si Bibli. Protože místní orgány nedokázaly shromáždit proti Ribur a Royovi žádné důkazy, byli oba křesťané propuštěni na svobodu. „Po propuštění,“ vzpomíná Ribur s vděčností, „jsem cítila, že mi stále pomáhá stejný Bůh, který mi pomáhal i ve vězení.“ Přestože je práce jejího týmu v Acehu pozastavena, pokračuje ve službě místnímu křesťanskému společenství a nepřestává snít o zakládání sborů na Sumatře.

 

Kéž Bůh Ribur splní ‚touhy jejího srdce‘, aby mohla i nadále oslovovat lidi ve svém okolí zvěstí evangelia o Ježíši Kristu a kéž jí otevírá dveře ke službě na Sumatře. Mezitím se modlete, aby připravil srdce posluchačů, aby přijímali dobrou zprávu o spáse a věčném životě. Modlete se také za požehnání pro Ribur a Roye a jejich tým a proste, aby navzdory nesnadné situaci zůstali věrní Božímu povolání.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.