Aktuálně

 

03. 01. 2013

Nigérie: Útoky na křesťanská shromáždění na Štědrý den

 

 
fotografie: CBN News

(CNN, Reuters, Release International, Christian Solidarity Worldwide)

 

Zatímco většina křesťanů po celém světě na Štědrý den pokojně slavila narození našeho Pána, v severní Nigérii došlo ke dvěma útokům na křesťanská shromáždění, při kterých přišlo o život nejméně 12 nevinných lidí. Nigerijští křesťané byli o Vánocích podobným způsobem napadeni již třetí rok po sobě. Více informací o těžkostech nigerijských věřících naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

24. prosince začali neznámí ozbrojenci střílet na shromážděné křesťany ze společenství Church of Christ in Nations (Církev Kristova mezi národy) v nevelké osadě ve spolkovém státě Yobe. Při útoku připravili o život celkem šest lidí, včetně pastora. Pachatelé také modlitebnu zapálili a několika dalším křesťanům způsobili vážná zranění. Stejný den večer přišel o život jáhen a dalších pět křesťanů ze společenství First Baptist Church (První baptistická církev) ve městě Maiduguri ve spolkovém státě Borno. Přestože se k odpovědnosti za letošní útoky nikdo nepřihlásil, většina lidí podezírá islámskou teroristickou skupinu Boko Haram. Nigerijský prezident Goodluck Jonathan vydal prohlášení, ve kterém přislíbil posílení ochrany křesťanských společenství.

 

Pozvedejte na modlitbách všechny, kdo byli těmito útoky těžce zasaženi a proste Boha, aby jim požehnal svou přítomností, útěchou a dokonalým pokojem. Modlete se, aby nadpřirozeně uzdravil všechny zraněné a pozůstalé a aby všichni přeživší křesťané v severní Nigérii obdrželi v hojné míře Boží milost a sílu, aby si uprostřed pronásledování zachovali víru. Poděkujte Bohu za zaslíbení, že zůstane blízko všem, kdo jsou zkrušeni v srdci a jejichž duch je zdeptán (Žalm 34,18). Kéž naplní moudrostí a odvahou vedoucí představitele země, zatímco přijímají nezbytná opatření vedoucí k ukončení násilí páchaného extrémisty.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.