Aktuálně

 

04. 01. 2013

Írán: Pastor Jusef znovu ve vězení

 

 
Pastor Jusef Nadarchání (fotografie: Present Truth Ministries)

(CBN News, Fox News, Release International, Christian Post, Christian Solidarity Worldwide)

 

Íránský pastor Jusef Nadarchání byl v září 2012 po třech letech strávených za mřížemi propuštěn na kauci. Soudce jej zprostil obvinění z odpadlictví (obvinění ze zvěstování evangelia zrušeno nebylo). Nedávno však Jusefa kontaktoval ředitel věznice Lakan v Raštu a vyzval jej k návratu do vazby. Propuštění bylo podle jeho názoru předčasné, navíc údajně nebyly dokončeny všechny nezbytné administrativní úkony.

 

Nový vývoj událostí pochopitelně znamenal hluboké zklamání pro pastora Jusefa, jeho manželku i oba syny, kteří se těšili na společně strávené Vánoce po téměř tříletém odloučení. Během pastorova uvěznění si všichni prošli obdobím psychického vypětí a nejistoty, zejména touto dobou v loňském roce, kdy mu hrozila poprava za „odpadlictví“. Starší zprávy o Jusefově případu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Sjednoťme se jako Boží děti na modlitbách za našeho křesťanského bratra – tichého, odvážného, čestného a trpělivého navzdory nelítostnému pronásledování. Když budete Jusefův případ před Boha překládat, proste, aby byl bez zbytečného odkladu propuštěn, vyprošujte stálou Boží přítomnost a ochranu pro něj osobně i celou jeho rodinu a nezapomínejte ani na právníka Mohammeda Ali Dadkhaha, který byl v září 2012 uvězněn kvůli účasti na Jusefově procesu a dalších případech obhajoby lidských práv. Kéž Bůh Mohammeda nejen posílí, uzdraví a vysvobodí (v době, kdy sám uzná za vhodné), ale nechť se také dočká uznání za svou snahu o prosazování spravedlnosti v soudních procesech.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.