Aktuálně

 

10. 01. 2013

Írán: Návštěva příbuzných skončila nečekaným uvězněním

 

 
Modlete se za Rev. Saída a jeho rodinu. (Fotografie: ACLJ)

(Fox News)

 

Dvaatřicetiletý Rev. Saíd Abedini, který již několik let žije ve Spojených státech, byl během návštěvy příbuzných v Íránu nečekaně a bez jakéhokoli oficiálního zdůvodnění zatčen. Od konce září 2012 čeká na zahájení soudního procesu ve věznici Evin, nechvalně proslulé surovým zacházením s vězni. Příbuzným žijícím v Íránu (rovněž konvertité ke křesťanství) bylo nařízeno domácí vězení. Naštěstí jej při této poslední návštěvě nedoprovázela manželka Naghmeh a jejich dvě malé děti.

 

Od přestěhování do Spojených států Saíd navštěvoval rodnou zemi pravidelně. Kromě návštěv příbuzných dohlížel na rozvoj místního sirotčince, humanitárního projektu, který založil před několika lety. Kdysi také v Íránu založil síť domácích sborů, kterou svého času tvořila přibližně stovka společenství v třiceti městech, celkový počet členů překročil dva tisíce. „[Síť] rostla velice rychle,“ uvádí pastorova manželka Naghmeh. „[Státní orgány] vnímají domácí společenství jako hrozbu a křesťanství jako nástroj Západu, který má rozvrátit místní režim.“

 

Saíd se obrátil ke křesťanství ve dvaceti letech, poté co absolvoval výcvik pro sebevražedné atentátníky organizovaný radikální muslimskou skupinou. Čím více se snažil stát horlivým muslimem a čím dále postupoval v přípravě, tím horší deprese ho přepadaly. „Křesťanství mu zachránilo život,“ dodala Naghmed. Saídovo obrácení však znamenalo, že se pro svou zemi stal zločincem. Více informací o situaci v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Kéž Bůh pamatuje na Saídovu situaci a mocně jedná v jeho prospěch. Modlete se, aby andělé strážili tohoto mladého pastora a jeho rodinu a chránili jej před dalšími útoky. Proste, aby se Duch svatý stal jejich přímluvcem po celou dobu soudního procesu. Je ironií, že Saídovi věznitelé jsou sami zajatci vládců temnoty. Kéž všichni osobně poznají Kristovu slávu a jeho vysvobozující moc ve svých životech.

 

Doplňující poznámka: Pastor Jusef Nadarchání byl 7. ledna propuštěn z vězení, Bohu díky. Pamatujte však na modlitbách na další tři uvězněné křesťany (a jejich rodiny): Behzada Tálipasanda, Mohammadrezera (Johanna) Omidi a pastora Vruira Avanessiana, kteří byli pro svou víru uvězněni v uplynulých týdnech. Modlitbu za tyto pastory i za Saída můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.