Aktuálně

 

11. 01. 2013

Pákistán: Younis Masih ve vězení prodělal vážnou srdeční příhodu

 

 
Šahbáz Bhatti, na kterého byl v minulosti spáchán atentát, se účastní tiskové konference společně s Meenou, manželkou Yousifa Masiha (fotografie: All Pakistan Minorities Alliance)

(Release International)

 

Younis Masih, odsouzený za rouhání k trestu smrti, nedávno ve věznici v severním Paňdžábu prodělal vážnou srdeční příhodu a byl převezen do civilní nemocnice, kde je hospitalizován dodnes. Křesťanův zdravotní stav velmi znepokojuje manželku Meenu, která žije se čtyřmi dětmi na místě vzdáleném od nemocnice devět hodin cesty a návštěvy jsou pro ně komplikované. Kromě toho se šíří obavy, že Younisovi v nemocnici hrozí větší nebezpečí od islámských extrémistů.

 

Younis, který strávil za mřížemi již více než sedm let, byl zatčen v listopadu 2005, poté co ho muslimský duchovní nařkl z údajných neuctivých komentářů určených islámskému prorokovi Mohamedovi. Podle informací Younisových obhájců byl křesťan nepravdivě obviněn kvůli výzvě adresované účastníkům muslimského obřadu, aby „nedělali takový rámus“. Proti trestu smrti bylo podáno odvolání, které by se mělo řešit na soudním přelíčení 17. ledna. Více informací o problémech našich bratří a sester v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Přimlouvejte se u našeho Boha a Velkého lékaře za úplné uzdravení a zotavení milovaného trpícího bratra. Modlete se, aby se Younisovi v nemocnici dostalo vynikající péče, aby mu byla zajištěna ochrana a aby mu bylo dopřáno potěšení z návštěvy rodiny. Modlete se, aby Bůh obdařil Younise svou přízní také na soudním přelíčení a aby všichni účastníci byli svědky jeho mocného zásahu.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.