Aktuálně

 

17. 01. 2013

Mali: Francie zasáhla do vnitropolitické situace vojenskou akcí proti povstalcům

 

 
Fotografie: CIA World Factbook

(Barnabas Aid, Compass Direct/World Watch)

 

Francie se odhodlala k ráznému kroku a zahájila vojenskou akci namířenou proti islamistickým povstalcům, kteří v loňském roce násilím obsadili severní část Mali. Poslední dobou se radikálové snažili pronikat dále na jih a představovali tak nebezpečí pro křesťany, kteří byli v minulosti přinuceni do této oblasti uprchnout. Rebelové s vazbami na al-Kajdu rovněž usilují o zavedení přísné verze islámského právního řádu šaría v oblasti.

 

Pokus o rozšíření vlivu směrem na jih vyvolal vlnu znepokojení. (Kanadský) ministerský předseda Stephen Harper situaci komentoval slovy: „Pochopitelně jsme situací velmi zneklidněni. Dění v celé této oblasti ovládané teroristy je předmětem zvýšeného zájmu každého člena mezinárodní komunity.“ Francouzský ministr zahraničí Laurent Fabius vysvětlil, že kdyby Francie nezasáhla, mohlo by mít rozšíření vlivu povstalců „děsivé důsledky“.

 

Ovládnutí severního Mali islamisty má drtivý dopad na církev v oblasti. Křesťané jsou vyháněni ze svých domovů a všechny církevní budovy v Gao a Timbuktu byly zničeny. Mnoho křesťanů postižených útoky uprchlo do hlavního města Bamako, kde žijí v uprchlických táborech. Existují obavy, že pokud radikálové skutečně postoupí dále na jih, tito uprchlíci již ve své vlasti nenaleznou žádné další útočiště.

 

Pozvedejte na modlitbách odhadem 330 křesťanských uprchlických rodin, které potřebují jídlo, střechu nad hlavou a zdravotní péči. Kéž Bůh naplní tyto křesťany bez domova svým pokojem a útěchou. Mnozí z nich trpí úzkostí plynoucí z nejistoty, zda jsou jejich příbuzní naživu. Proste, aby Bůh chránil nevinné oběti, které se mohou nechtěně ocitnout uprostřed bojů. Proste také za příznivé vyřešení celého konfliktu.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.