Aktuálně

 

18. 01. 2013

Kolumbie: Partyzáni zastřelili vdovu po evangelistovi, z dětí se stali sirotci

 

 
Alicia Castilla (fotografie: Open Doors)

(Compass Direct/World Watch Monitor)

 

7. ledna 2013, když místní pastor končil krátkou večerní pobožnost v domě vdovy Alicie Castilla, vtrhli do budovy partyzáni z Národní osvobozenecké armády (ELN) a začali střílet z pistolí. Alicia na místě zemřela, před očima třech dětí a starého otce. (Jejího manžela, laického evangelistu Nelsona Ramose, rovněž zastřelili příslušníci ELN v lednu 2011.)

 

Nelson se obrátil ke Kristu dva roky před svou smrtí a často zvěstoval evangelium ve městě Saravena nedaleko hranic s Venezuelou. Několik měsíců po obrácení obdržel od ELN první výzvu, aby se i s rodinou odstěhoval. Stejně jako v případě uvedeného incidentu nakonec zabijáci vtrhli do rodinného domu a evangelistu zastřelili. Vraždě bezmocně přihlížela manželka se dvěma malými dcerami.

 

ELN byla založena v roce 1964. Jedná se o jednu z několika nelegálních ozbrojených skupin, které usilují o ovládnutí bohatých ropných nalezišť ve východní a střední části země hraničící s Venezuelou. Tyto skupiny do svých řad násilím verbují děti a útočí na každého, kdo s jejich praktikami nesouhlasí, zejména na církev. (Více informací o Kolumbii a problémech místních křesťanů naleznete na stránce Colombia Country Report.) Navzdory přesvědčení, že mají křesťané „vymyté mozky“ Biblí, „si také všímají, že když se křesťané postí a modlí, násilné plány partyzánů… jsou podivuhodnými způsoby mařeny!“ uvádí zástupce Open Doors, který koordinuje aktivity této organizace v oblasti kolem Arauca.

 

Modlete se za ochranu a uzdravení traumatizovaných dětí, které tragédii přežily: osmnáctiletého Hernána a jeho malé sestry Rosmy (9) a Jackeline (6). Všechny teď čeká život bez rodičů. Pamatujte také na Aliciina otce, který byl společně s nimi svědkem vraždy. Kéž jsou všichni zahrnuti Boží láskou zprostředkovanou milující rodinou a přáteli, zejména členy křesťanské komunity. Pamatujme, že Boží spasení je nabízeno každému, kdo je ochoten jej přijmout, včetně členů ELN, kteří ve svých životech tolik potřebují Boží dotek.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 






 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.