Aktuálně

 

20. 01. 2013

Írán (aktualizace): Nemocný pastor dočasně propuštěn z vězení

 

 
Pastor Vruir Avanessian (fotografie: Mohabat News)

(Mohabat News, Middle East Concern)

 

Rev. Vruir Avanessian byl 10. ledna dočasně propuštěn z teheránské věznice Evin, po patnácti dnech strávených ve vazbě. Bez ohledu na vážné zdravotní problémy věznitelé šedesátiletého pastora neustále vyslýchali. Kauce byla složena ve formě listů vlastnictví k nemovitostem v hodnotě 150 milionů tumanů (přibližně 1,2 milionu korun). V současné době křesťan čeká na předvolání k soudu. Zatím nebyla zveřejněna žádná obvinění ani důvody pastorova zatčení a následného uvěznění, pravděpodobným důvodem jsou však jeho údajné styky s křesťanskými konvertity v Íránu. Více informací o postoji íránského režimu ke křesťanství naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Rev. Avanessian, íránský křesťan arménského původu, byl zatčen společně s padesáti dalšími křesťany, kteří se shromáždili v soukromém bytě v severní části Teheránu ke společné oslavě Vánoc. Většina účastníků setkání (mužů i žen) pocházela z muslimského prostředí a proto je na několik hodin zadržela tajná policie spadající pod ministerstvo informací. Obdrželi formuláře, do kterých měli vyplnit základní kontaktní informace, přihlašovací údaje na sociální sítě a do e-mailových schránek včetně hesel, a také podrobně popsat, jakým způsobem přijali křesťanství. Po vyplnění formulářů jim policisté zabavili mobilní telefony a oznámili jim, že budou ještě postupně předvoláni k individuálním výslechům.

 

Doplňující informace: Víme o případech nejméně dvaceti dalších íránských křesťanů, kteří se kvůli své křesťanské víře nebo aktivitám nacházejí ve vězení. Patří k nim pastor Faršíd, pastor Behnam (kterému navzdory vážným zdravotním potížím nejsou poskytovány léky) a pastor Saíd s dvojím občanstvím (íránským a americkým), který je zadržován ve věznici Evin od 26. září 2012.

 

V prvé řadě poděkujme Bohu za propuštění Rev. Avanessiana. Modleme se, aby jej soud zprostil viny a Bůh nadpřirozeně uzdravil. Prosme za posílení víry jmenovaných íránských křesťanů a za zrušení všech obvinění. Kéž se jejich pevné svědectví stane zdrojem povzbuzení pro ostatní a poslouží k rozšíření Božího království. Modleme se také za všechny představitele státních orgánů, kteří jsou do případů zapojeni, aby jim nebylo cizí milosrdenství, jednali spravedlivě – a také aby osobně poznali Ježíše Krista a rozhodli se jej následovat.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.