Aktuálně

 

25. 01. 2013

Indie: Domorodí křesťané surově zbiti

 

 
Modlete se, aby pachatelé těchto útoků poznali Boha.

(Release International, Morning Star News, Times of India)

 

Více než 100 křesťanských vesničanů z Tamsai (distrikt Thane ve spolkovém státě Maháráštra) bylo v souvislosti se dvěma nedávnými útoky přinuceno uprchnout ze svých domovů. Křesťané byli obviněni z „popření své kmenové identity“. Hinduistické nacionalisty, kteří se do útoku zapojili, zjevně popudila skutečnost, že křesťané přestali praktikovat tradiční domorodá náboženství. Stejně znepokojivá je skutečnost, že útoku pasivně přihlíželo přibližně 20 policistů, což vyvolává dojem zaujatosti policie vůči křesťanům.

 

K prvnímu surovému útoku došlo 30. prosince, kdy se křesťané odmítli zúčastnit festivalu oslavujícího domorodé božstvo. Mnoho věřících uprchlo ze svých domovů, poté co je útočníci zmlátili dřevěnými holemi. Při samostatném incidentu o něco později početný zástup extrémistů fyzicky napadl skupinu křesťanů, kteří se zúčastnili bohoslužby v soukromém domě. Sousedé křesťany všemožně šikanovali již dříve; například jim odpírali přístup k vodě, palivovému dřevu a měsíčnímu přídělu obilí v místním obchodě. Více informací o problémech, se kterými se potýkají naši bratři a sestry v Indii, naleznete na stránce India Country Report.

 

Modlete se, aby Boží dokonalá láska zahnala veškerý strach ze srdcí trpících domorodých křesťanů. Proste, aby Bůh křesťany uzdravil a potěšil, zejména po podobné osobní zkušenosti s pronásledováním ve formě fyzických útoků. Kéž místní orgány hájí náboženská práva všech indických občanů v této oblasti a slouží jako zprostředkovatelé míru mezi příslušníky různých vyznání.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.