Aktuálně

 

31. 01. 2013

Írán (aktualizace): Pastor Saíd odsouzen k osmi letům odnětí svobody

 

 
Pastor Saíd (fotografie: ACLJ)

(Mohabat News, Fox News, Asia News, Reuters, The Associated Press)

 

Pastor Saíd Abedini byl usvědčen z ohrožování íránské státní bezpečnosti svými aktivitami spojenými se zakládáním křesťanských domácích sborů a odsouzen k osmi letům odnětí svobody, které by si měl odpykat v nechvalně proslulé věznici Evin v íránském Teheránu. Dlouho očekávané přelíčení, které skončilo šokujícím rozsudkem, proběhlo v Teheránu 21. ledna 2013.

 

Po vyslechnutí obvinění dvaatřicetiletý íránsko-americký pastor soudci sdělil, že se žádným způsobem nezapojoval do politiky ani se nepodílel na rozvracení režimu. Vysvětlil, že se po přestěhování do Spojených států v roce 2005 pravidelně vracel domů za účelem návštěv příbuzných a dohledu nad sirotčincem, který založil před několika lety. (Přibližně před deseti lety Saíd založil také živou síť domácích sborů, které navštěvovalo více než 2 000 křesťanů. V té době však ještě domácí společenství nebyla považována za hrozbu.)

 

„Soudní proces se zřejmě soustředil na dobu před 13 lety, kdy se pastor Sadíd obrátil od islámu ke křesťanství," prohlásil Jordan Sekulow, výkonný ředitel organizace American Centre for Law and Justice (Americké centrum pro právo a spravedlnost), která právně zastupuje manželku pastora Saída Naghmeh a jejich děti. Přestože Spojené státy neudržují s Íránem diplomatické vztahy, americké ministerstvo zahraničí rozhodnutí odsoudilo a vyzvalo k Saídovu propuštění. Podle Mohabat News íránská ústava sice garantuje práva příslušníků náboženských menšin, v praxi však představitelé režimu často pronásledují křesťanské konvertity pocházející z islámského prostředí. Více informací o Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Naghmed Abedini, kterou stihl tento nelehký úděl, prosí o vytrvalé modlitby. Odvážně nám připomíná, že zatímco Saíd (který vždy s uvězněnými soucítil) byl pronásledováním svázán, Boží slovo bylo naopak osvobozeno.

 

Kéž náš všemocný Bůh bohatě požehná pastora Saída, který si ve svém soužení zachoval vytrvalou víru. V Ježíšově jménu vyprošujeme našemu bratrovi v Kristu nadpřirozenou ochranu během nespravedlivého uvěznění. Modlete se, aby (Saídova vlastní slova) se stal nádobou určenou k přinášení Božího království na temná místa a aby nepřestal zvěstovat evangelium pokoje a věčného života umírajícímu světu. Modleme se také za konečné nastolení spravedlnosti a za mocný Boží zásah, díky kterému se Saíd v bezpečí vrátí ke své ženě a dvěma malým dětem.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.