Aktuálně

 

09. 02. 2013

Indie: Rozlícený zástup napadl křesťanské vesničanky

 

 
Modlete se za bezpečí indických žen, které jsou obtěžovány a pronásledovány pro svou víru. (fotografie: Flickr / Michael Foley)

(Release International)

 

14. ledna hinduističtí extrémisté ve vesnici Tamsai (nedaleko Navi poblíž Mumbaje) napadli trojici křesťanských žen. K incidentu došlo ve chvíli, kdy ženy praly prádlo u veřejné studny. Všechno začalo tím, že si dvanáctiletá dcera jedné z křesťanek přehrávala křesťanské písničky na mobilním telefonu, což ostatní vesničany popudilo. Dožadovali se, aby byl vydán zákaz reprodukce křesťanské hudby na místech, kde by ji mohli slyšet.

 

Rozlícených vesničanů postupně přibývalo, až vytvořili přibližně padesátičlenný zástup. Společně se vypravili k obydlím křesťanek a fyzicky je napadli. (Hinduističtí extrémisté v Tamsai důrazně nesouhlasí s reprodukcí křesťanské hudby během uzdravovacích shromáždění. Navzdory všem protikřesťanským akcím a násilnostem páchaných na křesťanech však dostáváme zprávy, že se mnozí hinduisté v oblasti obracejí ke Kristu.)

 

Více informací o situaci v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh chránil křesťany ve vesnici Tamsai a žehnal jim. Modlete se, aby uzdravil všechny ženy, které při útoku utrpěly zranění. Kéž tyto sestry spočinou v ujištění, že je Bůh jejich útočištěm a silou, v těžkých dobách vždy nablízku. Pamatujme také na modlitby za spásu a vysvobození hinduistických extrémistů, aby i oni prožili radikální proměnu srdce, kterou působí Kristova neochvějná láska.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.