Aktuálně

 

14. 02. 2013

Laos: Trojice křesťanů zadržena kvůli shlédnutí křesťanského filmu

 

 
Pastoři byli zadrženi v souvislosti se zkopírováním křesťanského DVD podobného tomuto.

(Christian Solidarity Worldwide, Human Rights Watch for Lao Religious Freedom, Release International)

 

Tři křesťanští pastoři byli zatčeni a následně posláni do vazby kvůli údajnému šíření křesťanství, kterého se měli dopustit zkopírováním DVD s křesťanským filmem o „posledních časech“. 5. února 2013 byli pastor Bounma z křesťanského společenství v osadě Alowmai, pastor Somkaew ze společenství v Kengsainoi a pastor Bounmee ze společenství Savet (v distriktu Sepon) zadrženi policií v distriktu Phin v provincii Savannakhet.

 

Obvinění pastoři přinesli kopii filmu na DVD do místního obchůdku v Phinu, aby si z něj nechali vyrobit další tři kopie. Po zkopírování filmu si majitel obchodu společně se třemi pastory jednu kopii zkusil přehrát, aby ji otestovali. Zatímco se na film dívali, přišel do obchodu policista. Neprodleně zavolal svému nadřízenému, poručíkovi Khamvee, který na místo dorazil v doprovodu dvou zástupců. Policisté všechny tři pastory zatkli a majitele obchodu odvezli na policejní stanici k dalšímu výslechu. Majitel obchodu byl později propuštěn bez obvinění, pastoři byli posláni do vazby.

 

Další informace o této zemi naleznete na stránce Laos Country Report.

 

Modlete se, aby zadržení pastoři spoléhali na Pána, že jim vloží do úst správná slova, která mají říkat, když budou postaveni před své žalobce (Matouš 10,19). Kéž Bůh mocně zasáhne a všichni tři se opět ocitnou na svobodě. Proste, aby Bůh tyto církevní vedoucí posiloval a pomáhal jim osobně, jejich rodinám i členům společenství během celého soudního procesu. Kéž je v této komunistické zemi nastolena skutečná náboženská svoboda a dojde zde k duchovnímu oživení.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.