Aktuálně

 

21. 02. 2013

Sýrie: Tichý exodus příslušníků asyrské církve

 

 

(The Christian Post)

 

Uprostřed děsivé války a chaosu příslušníci křesťanské menšiny v Sýrii čelí zdánlivě nepřekonatelným překážkám souvisejících s pronásledováním. Násilné útoky, které mají na svědomí radikální islamisté a nejrůznější kriminální živly, vedou k hromadnému exodu věřících, kteří jsou nuceni uprchnout ze země. Podle arcijáhna Emanuele Youkhana z Asyrské církve Východu, která se snaží vypořádat s krizí způsobenou obrovským počtem uprchlíků, syrští křesťané hromadně opouštějí zemi kvůli výhrůžkám, únosům, případům znásilnění a vražd. „Kromě pumových útoků plnících každý den titulky zpráv,“ uvádí Youkhana, „dochází také k etnicko-náboženským čistkám. Sýrie brzy přijde o všechny své křesťany.“

 

Přestože oficiální počet uprchlých příslušníků asyrské církve není znám, každodenně překračují hranice Turecka a Libanonu stovky dalších. Vyděšení uprchlíci jsou vystaveni otřesným podmínkám a neustále je jim vyhrožováno. Někteří svalují vinu na vládu, která je nedokázala ochránit; jiní na islamistické povstalce, kvůli kterým odcházejí. Místní žena vzpomíná, jak jejího manžela a syna někdo bezdůvodně zavraždil (střelil do hlavy). „Naším jediným proviněním byla křesťanská víra.“

 

Kéž si tito věřící vyhnaní ze svých domovů neustále uvědomují, že náš Pán Ježíš jejich nelehkému údělu rozumí – i jeho ve vlastní zemi odmítali „jeho vlastní“. Modlete se, aby je zachovával a utěšoval právě v tomto období, kdy to tolik potřebují. Proste všemohoucího Boha, aby jim poskytl tolik potřebnou ochranu, sílu a nadpřirozené vedení, když hledají útočiště a bezpečí v jiných zemích. Kéž přijmou povzbuzení také z Mt 5,10: „Blaze těm, kdo jsou pronásledováni pro spravedlnost, neboť jejich je království nebeské.“

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.