Aktuálně

 

23. 02. 2013

Tanzanie: Pastor přišel o život při nábožensky motivované rvačce

 

 

(International Christian Concern)

 

Pastor společenství Assemblies of God ve městě Buseresere (oblast Geita) byl 11. února v ranních hodinách brutálně zavražděn skupinou mladíků, pravděpodobně muslimských extrémistů. Policejní velitel Denis Stephano zmínil, že mezi místními křesťany a muslimy již nějakou dobu docházelo k nárůstu napětí kvůli neshodám v otázce, zda mohou křesťané ve městě provozovat řeznictví. Podle agentury All Africa News muslimští vedoucí požadovali neprodlené uzavření všech řeznictví vlastněných křesťany.

 

Při ranní rozvážce zboží do budovy Assemblies of God zaútočili na zaměstnance jednoho z těchto řeznictví výtržníci. Pastor Mathayo Kachili jim neprodleně přispěchal na pomoc, mladíci však napadli i jej a nakonec mu uřízli hlavu. Zavražděný církevní vedoucí po sobě zanechal zdrcenou manželku a několik dětí. „Jeden z útočníků“ podle zdrojů později zemřel na jednotce intenzivní péče v nedaleké nemocnici na následky vážných zranění.

 

Modlete se za všechny příslušníky otřesené komunity, kteří v současné době velmi potřebují prožít naplnění Boží láskou a pokojem. Kéž je tato tragédie následována mnoha zázraky: spásou ztracených duší, uzdravením a lepšími sousedskými vztahy mezi místními obyvateli. Pamatujte v modlitbách zejména na rodinu pastora Kachilia a členy jeho společenství, kteří potřebují ve svém zármutku Boží útěchu. Kéž je obdaří silou a schopností stát se živoucím příkladem Kristova charakteru, když budou vytrvale milovat své pronásledovatele a modlit se za ně (Matouš 5,43–48). Modlete se také za rodinu člověka, který v nemocnici podlehl následkům zranění.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.