Aktuálně

 

08. 03. 2013

Egypt: Dva chlapci usvědčeni z údajného roztrhání několika listů Koránu

 

 

(Middle East Concern)

 

Znepokojení egyptští křesťané žádají o modlitby za průběh soudního sporu, v rámci kterého byli dva chlapci usvědčeni z poškození listů Koránu. K incidentu došlo loni v září v egyptském guvernorátu Bání Suvajf. Děti obvinil Ibrahim Mohamed Ali, imám z osady Ezbet Marko, ve které oba chlapci žijí. Devítiletý Mina Nady Farag a desetiletý Nabil Nagy Rizk se snažili vysvětlit, že vytrhané listy z knihy nalezli při hraní na hromadě odpadků. Nevěděli o co se jedná, neboť text nedokázali přečíst.

 

V návaznosti na setkání v říjnu 2012, kterého se zúčastnili místní křesťané, doprovázeného vlnou nesouhlasu mezinárodní komunity, prezident Mursí udělil chlapcům milost. V lednu 2013 však bylo vydáno rozhodnutí o obnovení procesu na základě ustanovení paragrafu 160 trestního řádu, který staví mimo zákon poškozování náboženských „budov, symbolů a dalších objektů“.

 

Přestože byly na přelíčení 28. ledna předloženy důkazy o opaku, soud 4. února rozhodl, že chlapci budou vráceni rodičům, nebudou však zbaveni viny. Jinými slovy, podle práva jsou vinní, jsou však příliš mladí, aby mohli být potrestáni. Přestože se rodiny proti rozhodnutí odvolaly, odvolací soud posoudil odvolání jako bezpředmětné a rozsudek potvrdil.

 

Více informací o situaci v Egyptě naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Kéž se Ježíš nad chlapci a jejich rodinami slituje, aby tuto bolestnou zkoušku překonali a byli naplněni novou nadějí do budoucna. Vyprošujte jim Boží pokoj. Kéž v Boží přítomnosti naleznou sílu všichni, kdo byli nespravedlivě obviněni z rouhání, zatímco trpělivě čekají na ospravedlnění. Modlete se, aby místní křesťané a muslimové dokázali žít vedle sebe a usilovat o vzájemné porozumění a respekt. Modlete se také za novelizaci egyptských zákonů, aby tyto důležité principy pokojného soužití podporovaly.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.