Aktuálně

 

08. 03. 2013

Egypt: Dva chlapci usvědčeni z údajného roztrhání několika listů Koránu

 

 

(Middle East Concern)

 

Znepokojení egyptští křesťané žádají o modlitby za průběh soudního sporu, v rámci kterého byli dva chlapci usvědčeni z poškození listů Koránu. K incidentu došlo loni v září v egyptském guvernorátu Bání Suvajf. Děti obvinil Ibrahim Mohamed Ali, imám z osady Ezbet Marko, ve které oba chlapci žijí. Devítiletý Mina Nady Farag a desetiletý Nabil Nagy Rizk se snažili vysvětlit, že vytrhané listy z knihy nalezli při hraní na hromadě odpadků. Nevěděli o co se jedná, neboť text nedokázali přečíst.

 

V návaznosti na setkání v říjnu 2012, kterého se zúčastnili místní křesťané, doprovázeného vlnou nesouhlasu mezinárodní komunity, prezident Mursí udělil chlapcům milost. V lednu 2013 však bylo vydáno rozhodnutí o obnovení procesu na základě ustanovení paragrafu 160 trestního řádu, který staví mimo zákon poškozování náboženských „budov, symbolů a dalších objektů“.

 

Přestože byly na přelíčení 28. ledna předloženy důkazy o opaku, soud 4. února rozhodl, že chlapci budou vráceni rodičům, nebudou však zbaveni viny. Jinými slovy, podle práva jsou vinní, jsou však příliš mladí, aby mohli být potrestáni. Přestože se rodiny proti rozhodnutí odvolaly, odvolací soud posoudil odvolání jako bezpředmětné a rozsudek potvrdil.

 

Více informací o situaci v Egyptě naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Kéž se Ježíš nad chlapci a jejich rodinami slituje, aby tuto bolestnou zkoušku překonali a byli naplněni novou nadějí do budoucna. Vyprošujte jim Boží pokoj. Kéž v Boží přítomnosti naleznou sílu všichni, kdo byli nespravedlivě obviněni z rouhání, zatímco trpělivě čekají na ospravedlnění. Modlete se, aby místní křesťané a muslimové dokázali žít vedle sebe a usilovat o vzájemné porozumění a respekt. Modlete se také za novelizaci egyptských zákonů, aby tyto důležité principy pokojného soužití podporovaly.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 






 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.