Aktuálně

 

09. 03. 2013

Nigérie: Další nečekané útoky rozlícených radikálů

 

 
Škody způsobené při jednom z předchozích útoků.

(Christian Solidarity Worldwide)

 

Mírumilovní obyvatelé dvou nigerijských křesťanských osad se stali obětí dalších brutálních útoků. 22. února v časných ranních hodinách útočníci usekali [mačetami] deset členů jedné rodiny, další dva křesťany postřelili. K nečekanému útoku došlo v Kogwom (čtvrť Vom v Jižním Jos, spolkový stát Plateau). Radikálové napadli rodinu při pohřbu babičky.

 

K druhému incidentu došlo 23. února přibližně v deset hodin večer v osadě Aduwan Gida (v Zangon Kataf, Jižní Kaduna). Obdobně jako v předchozím případě k útoku došlo na shromáždění vesničanů truchlících nad úmrtím postaršího obyvatele osady. Útočníci deset minut naslepo stříleli do shromážděných křesťanů, přičemž zabili šest lidí (včetně kojící matky a šestiměsíčního dítěte) a mnoha dalším způsobili zranění. Všichni přeživší jsou ošetřováni v blíže neurčených zdravotnických zařízeních. Policisté podezírají ze spáchání útoku členy nechvalně proslulé radikální islámské skupiny Boko Haram.

 

Více informací o intenzivním pronásledování, kterému jsou nigerijští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Nigeria Country Report. Také se můžete připojit k modlitbám a vyvěsit text vlastní modlitby na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Vyprošujte Ježíšovu utišující přítomnost těmto vzácným vesničanům, kteří truchlí nad ztrátou milovaných příbuzných a sousedů a vyrovnávají se s šokem a nesmyslností spáchaných zločinů. Kéž zakusí požehnanou naději věčného života, ve kterém se znovu shledají se svými blízkými a již je nic nerozdělí. Modlete se také za zmaření zvrácených plánů nepřítele namířených proti těmto zranitelným věřícím. Modlete se i za útočníky, aby Bůh naplnil jejich srdce svou proměňující láskou.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.