Aktuálně

 

15. 03. 2013

Egypt: Nepřátelství vůči křesťanům sílí

 

 

(Asia News, Shekinah Today, Vatican Radio)

 

Od egyptské revoluce v roce 2012 již uplynul více než rok; projevy násilí směřovaného vůči egyptským křesťanům od té doby stále sílí. K jednomu ze zatím posledních útoků došlo 15. února, kdy několik stovek islámských radikálů házelo kameny na koptský kostel sv. Georgase a nakonec budovu zapálili. Kostel se nachází v chudé osadě Sarsena (přibližně 100 kilometrů jihovýchodně od Káhiry), byl postaven přibližně před 20 lety a sloužil zhruba dvěma stovkám křesťanských rodin. Extrémisté údajně považovali svůj čin za oprávněný a prohlásili, že se jednalo o nelegální stavbu, neboť se nacházela příliš blízko oblasti, ve které žijí muslimové.

 

Útoky na křesťany v Egyptě žel začínají být příliš časté. P. Rafic Greiche, mluvčí řeckokatolické melchitské církve, v nedávno odvysílaném rozhlasovém rozhovoru hovořil o hrozivých důsledcích nárůstu pronásledování v zemi. „Křesťané se vůbec necítí v bezpečí – zejména v současné době,“ prohlásil kněz. „Chybí zde záruka bezpečí, lidé jsou velmi demoralizovaní.“ Kromě toho zmínil ještě jednu vážnou obavu: „Ze země prchají lidé, kteří mají peníze a vzdělání.“ Nepřímo tak poukázal na hrozbu, že by chudí [a méně vzdělaní] egyptští křesťané záhy nemuseli mít nikoho, kdo by je v obtížných dobách vedl a postavil se za ně.

 

Stručný přehled historie Egypta, starší zprávy a videa naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Modlete se, aby křesťané žijící v osadě Sarsena a po celém Egyptě přijali v tomto období pronásledování od Boha sílu a povzbuzení. Kéž Bůh chrání a žehná všem, kdo se jej rozhodli následovat a stát se součástí jeho rodiny. Modlete se také za odpuštění a spásu lidí, kteří slouží jako figurky v rukou nepřítele – skutečného viníka, který usiluje o poškození Božího lidu. Jak je psáno v 1 J 4,4: „Ten, který je ve vás, je totiž větší než ten, který je ve světě.“ Kéž náš všemocný Bůh povstane, projeví svou věrnost a oslaví své nádherné jméno!

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.