Aktuálně

 

15. 03. 2013

Egypt: Nepřátelství vůči křesťanům sílí

 

 

(Asia News, Shekinah Today, Vatican Radio)

 

Od egyptské revoluce v roce 2012 již uplynul více než rok; projevy násilí směřovaného vůči egyptským křesťanům od té doby stále sílí. K jednomu ze zatím posledních útoků došlo 15. února, kdy několik stovek islámských radikálů házelo kameny na koptský kostel sv. Georgase a nakonec budovu zapálili. Kostel se nachází v chudé osadě Sarsena (přibližně 100 kilometrů jihovýchodně od Káhiry), byl postaven přibližně před 20 lety a sloužil zhruba dvěma stovkám křesťanských rodin. Extrémisté údajně považovali svůj čin za oprávněný a prohlásili, že se jednalo o nelegální stavbu, neboť se nacházela příliš blízko oblasti, ve které žijí muslimové.

 

Útoky na křesťany v Egyptě žel začínají být příliš časté. P. Rafic Greiche, mluvčí řeckokatolické melchitské církve, v nedávno odvysílaném rozhlasovém rozhovoru hovořil o hrozivých důsledcích nárůstu pronásledování v zemi. „Křesťané se vůbec necítí v bezpečí – zejména v současné době,“ prohlásil kněz. „Chybí zde záruka bezpečí, lidé jsou velmi demoralizovaní.“ Kromě toho zmínil ještě jednu vážnou obavu: „Ze země prchají lidé, kteří mají peníze a vzdělání.“ Nepřímo tak poukázal na hrozbu, že by chudí [a méně vzdělaní] egyptští křesťané záhy nemuseli mít nikoho, kdo by je v obtížných dobách vedl a postavil se za ně.

 

Stručný přehled historie Egypta, starší zprávy a videa naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Modlete se, aby křesťané žijící v osadě Sarsena a po celém Egyptě přijali v tomto období pronásledování od Boha sílu a povzbuzení. Kéž Bůh chrání a žehná všem, kdo se jej rozhodli následovat a stát se součástí jeho rodiny. Modlete se také za odpuštění a spásu lidí, kteří slouží jako figurky v rukou nepřítele – skutečného viníka, který usiluje o poškození Božího lidu. Jak je psáno v 1 J 4,4: „Ten, který je ve vás, je totiž větší než ten, který je ve světě.“ Kéž náš všemocný Bůh povstane, projeví svou věrnost a oslaví své nádherné jméno!

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.