Aktuálně

 

17. 03. 2013

Nigérie: Nejnebezpečnější země pro křesťanské obyvatele

 

 
11. října 2011 extrémisté z Boko Haram zničili modlitebnu společenství Živá víra v nigerijském Damaturu. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

V letošním přehledu World Watch List, vydávaném každoročně organizací Open Doors, se Nigérie umístila na prvním místě v žebříčku „nejnebezpečnějších zemí pro místní křesťany“. Autoři průzkumu ke svému závěru uvádějí: „V období od listopadu 2011 do října 2012 jsme zaznamenali případy 1201 vražd křesťanů, z toho 791 v Nigérii.“ Od října 2009 si útoky radikální islamistické skupiny Boko Haram vyžádaly životy více než tří tisíc osob. Terčem většiny útoků byly kostely a modlitebny – od hlavního města Abuja přes střední Nigérii až po severní spolkové státy, ve kterých je uplatňován právní řád šaría.

 

Radikálové se nevybíravými způsoby snaží svrhnout vládu ve snaze zavést islámský režim. Chaos a zkáza, které jejich počínání doprovázejí, si v nejlidnatější africké zemi vyžádaly svou daň. Útoky se dotýkají nevinných obětí, které bezprostředně po tragédiích prožívají trýznivé období. Debora si bolestně vzpomíná, jak jí útočníci zastřelili manžela před očima a 25. dubna 2012 odvedli jejich dvě dcery ve věku 7 a 9 let. Vyděšená matka od té doby o děvčatech neslyšela. Několik měsíců po únosu jí někdo zastřelil třetí dítě, syna.

 

Svědectví dalších třech nigerijských vdov, které žijí v této násilnostmi sužované zemi, naleznete na našich multimediálních stránkách (www.persecution.tv).

 

Zatímco se mnoha křesťanským rodinám podařilo z nestabilních oblastí uprchnout, malá část zbývajících obyvatel žije v neustálém strachu z dalších nečekaných útoků. Ve snaze poskytnout jim alespoň nějakou ochranu vláda založila speciální jednotku tvořenou příslušníky armády i policie. Podle dostupných zpráv však bezpečnostní situace v této části světa zůstává velmi nestabilní.

 

Pro lepší porozumění nelehké situaci nigerijských křesťanů navštivte stránku Nigeria Country Report.

 

Pokračujte v modlitbách za křesťany, kteří útoky přežili, včetně těch, kteří tragickým způsobem ztratili své blízké. Kéž je nebeský Otec neustále utěšuje svou přítomností a ujišťuje o své lásce a pomůže jim nalézt bezpečné místo k uzdravení a obnově. Proste, aby obdařil vedoucí představitele (včetně křesťanského prezidenta Goodlucka Jonathana) moudrostí a získal jim přízeň v jejich zemi i na mezinárodním poli, když se staví proti vlně zla, která se je snaží zaplavit. Modlete se, aby Bůh nějakým způsobem zaujal příslušníky Boko Haram, pomohl jim porozumět závažnosti jejich počínání proti jeho dětem a vedl je k upřímnému pokání a duchovní obnově.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.