Aktuálně

 

21. 03. 2013

Írán: Švédské orgány zamítly několik žádostí o azyl

 

 
Madžíd a Hamíd Chosraví (fotografie: Mohabat News)

(Mohabat News)

 

Podle dvou zpráv z nedávné doby hrozí několika íránským konvertitům ke křesťanství žijícím ve Švédsku deportace na základě rozhodnutí imigračního úřadu, který zamítl jejich žádosti o azyl.

 

Madžíd a Hamíd Chosraví se obrátili ke křesťanství přibližně před deseti lety. Kvůli obtěžování a pronásledování islámskou tajnou policií se rozhodli opustit Írán a usilovali o získání azylu ve Švédsku. Zaměstnanci úřadu však nejsou přesvědčeni o jejich křesťanské víře a o riziku, jaké by případná deportace znamenala pro jejich životy. (V Íránu je konverze od islámu k libovolnému jinému náboženství klasifikována jako odpadlictví a provinilce je možné odsoudit k trestu smrti.) V rozporu s jejich závěrem pastor íránského společenství ve Stockholmu potvrdil, že oba mladí muži aktivně slouží v týmu chval v persky hovořícím sboru a také přispívají do křesťanských televizních pořadů a na různé internetové stránky.

 

Deportace do Íránu se obává také další křesťanská konvertitka, Parvaneh Sarabadí. Krátce po obrácení od islámu ke křesťanství před dvěma lety jejího manžela (který uvěřil přibližně ve stejnou dobu) zavraždil příbuzný, který pracoval pro islámský režim. Kvůli závažnému obtěžování, sexuálnímu zneužívání a psychickému nátlaku také Parvaneh uprchla do Švédska, kde se snažila nalézt útočiště. Navzdory ujištěním křesťanského společenství o pravdivosti jejích tvrzení a podpoře několika organizací na ochranu lidských práv byla i její žádost zamítnuta.

 

V případě zájmu o lepší porozumění problémům, se kterými se potýkají íránští křesťané, navštivte stránku Iran Country Report.

 

Modlete se, aby se náš všemocný Bůh zastal těchto trpících křesťanů, kteří zoufale hledají azyl v zahraničí, zejména s přihlédnutím ke skutečnosti, že jim opět hrozí nebezpečí, týrání a pronásledování. Kéž Bůh bohatě požehná našim křesťanským bratrům Madžídovi a Hamídovi i naší drahé sestře Parvaneh za příklady vytrvalé víry. Přimlouvejte se za jejich ochranu a tolik potřebnou sílu v tomto období zkoušek. Proste také za politiky a další vlivné osobnosti v obou zemích, aby je Bůh naplnil moudrostí potřebnou ke spravedlivému zacházení s Božím lidem.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.