Aktuálně

 

25. 03. 2013

Kazachstán: Soud rozhodl o zničení křesťanské literatury

 

 
Fotografie: s_falkow / Flickr

(Forum 18 News Service)

 

Soud nedávno nařídil zničení 121 knih zabavených Vjačeslavu Čerkasovovi, křesťanovi z provincie Akmola na severu země. Vjačeslav byl zatčen 20. října 2012, když nabízel křesťanskou literaturu kolemjdoucím na ulici ve svém domovském městě. U soudu se dozvěděl, že jej policisté zadrželi v reakci na „anonymní telefonát“. Na místě při zásahu zabavili kufr s křesťanskou literaturou v zaparkovaném autě. Mezi tištěnými materiály se nacházely Bible a další knihy a letáky pojednávající o křesťanské víře, většinou v kazaštině. Za svůj „přestupek“ obdržel Vjačeslav pokutu vycházející z výše průměrné měsíční mzdy. Pokud odvolací řízení prohraje, soudní exekutoři knihy zničí v souladu s nařízením.

 

Pracovník ministerstva spravedlnosti v hlavním městě Astana uvedl, že všechny knihy, včetně již zmíněných Biblí, budou s největší pravděpodobností spáleny. Rozhodnutí znepokojilo obhájce lidských práv Jevgenie Žovtise z Kazašského mezinárodního výboru pro lidská práva a právní stát. Zdá se, že režim používá cenzuru a porušuje svobodu náboženství nebo vyznání ve snaze omezovat a řídit celou společnost.

 

Více informací o této komunistické zemi naleznete na stránce Kazakhstan Country Report.

 

V Lk 4,18 Ježíš prohlásil, že přišel osvobodit zajaté. Postavme se za toto zaslíbení, když se přimlouváme za obyvatele Kazachstánu, kteří jsou slepí k pravdě evangelia a duchovně spoutáni, aby mohli prožít skutečnou svobodu a radost z jeho spasení. Pamatujte také na Vjačeslava – Bůh ví o jeho upřímných snahách sdílet se o „Dobrou zprávu“ s ostatními lidmi. Kéž Pán vynahradí tomuto křesťanskému bratrovi jeho ztrátu a štědře jej odmění za jeho věrnost.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.