Aktuálně

 

05. 04. 2013

Čína: Policejní razie v domácím společenství v AO Sin-ťiang

 

 
Sestra Sü (fotografie: ChinaAid)

(Release International, China Aid)

 

V odlehlé autonomní oblasti Sin-ťiang nedávno došlo k policejní razii v domácím společenství, po které byli přítomní křesťané vyslýcháni na základě podezření z „příslušnosti k náboženské sektě“. Policisté vyzbrojení pistolemi a elektrickými obušky jedné z vedoucích prohledali byt a zabavili osobní věci; od té doby zůstává křesťanka ve vazbě.

 

15. března celkem 21 příslušníků úřadu pro veřejnou bezpečnost zavítalo do domu sestry Sü ve městě Kchu-la v oblasti Čchi-mo v severozápadní Číně, právě když uvnitř probíhalo náboženské shromáždění. Když čtrnáct shromážděných věřících nereagovalo na zaklepání na dveře, policisté beze slov odešli. Vrátili se však večer, když křesťané odešli domů. Kromě zabavení majetku sestře Sü, jejímu synovi a manželovi sejmuli otisky prstů a odebrali vzorky krve. Všichni byli převezeni na místní policejní stanici, kde s nimi byl sepsán protokol. Manžel Sü prohlásil, že není křesťan, načež ho společně se synem propustili.

 

Další vedoucí domácí církve, bratr Šen, předvolaný na policii a vyslýchaný 18. března, byl propuštěn tři hodiny po srdeční příhodě, kterou prodělal při výslechu. Třetí vedoucí, sestra Cchao, se zatčení vyhnula uprchnutím z oblasti.

 

Více informací o problémech čínských křesťanů naleznete na stránce China Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh posiloval a utěšoval sestru Sü a všechny členy domácího společenství v Čchi-mo. Kéž jsou stále naplňováni Duchem svatým, odvahou a silou k překonání této zkoušky. Proste, aby se Bůh dotkl srdcí lidí, kteří vedou vyšetřování. Kéž celá situace ve všech ohledech dopadne dobře, včetně brzkého propuštění sestry Sü a úplného uzdravení bratra Šena.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.