Aktuálně

 

11. 04. 2013

Vietnam: Církevní pracovník zemřel v policejní vazbě

 

 

(Christian Solidarity Worldwide, Charisma News)

 

Vietnamský církevní pracovník zemřel 17. března v policejní vazbě – údajně poté, co jej policisté surově zbili a týrali elektrickými šoky. Vam Ngaij Vaj působil ve staršovstvu společenství oficiálně povolené Vietnamské evangelikální církve (Jižní). Byl příslušníkem etnické skupiny Hmongů z distriktu Ðãk Glong v provincii Centrální vysočina.

 

Vam byl zadržen kvůli údajnému „ničení lesa“, když společně s manželkou odstraňovali křoviny ze svého pozemku. Policisté tvrdí, že zemřel na následky neúmyslného vložení prstů do elektrické zásuvky. Na fotografiích pořízených krátce po úmrtí jsou však patrné pohmožděniny na zádech a na krku, což vedlo svědky k závěru, že byl před smrtí surově zmlácen. Členové Vamova společenství jsou přesvědčeni, že je obvinění z „ničení lesa“ pouhou záminkou k terorizování místních (hmongských) křesťanů.

 

Mnozí křesťané žijící v současné době na území Centrální vysočiny do oblasti přišli ze severozápadní části země, kde policisté místní obyvatele za obrácení ke křesťanství zatýkají, bijí, vyhánějí z domovů a udělují jim vysoké pokuty. V uplynulých dvaceti letech mnozí z nich kvůli náboženskému pronásledování uprchli ze svých domovů v naději, že v jižněji položených částech země získají možnost praktikovat svou víru svobodněji. Minulý měsíc CSW obdržela zprávy, podle kterých byli hmongští křesťané různými způsoby obtěžováni a zastrašováni místními orgány (a také místními gaunery, kteří s nimi spolupracují). Hlášeny jsou případy ničení majetku, fyzického napadení i zabavování pozemků.

 

Více informací naleznete na stránce Vietnam Country Report.

 

Kéž jsou přeživší Vanovi příbuzní i všichni členové jeho společenství naplněni hlubokým pokojem a vědomím, že jejich bratr již netrpí, ale raduje se ve slavné přítomnosti našeho Pána, kterému tak ochotně a věrně sloužil. Modlete se za zástupce vietnamského režimu na všech úrovních, aby si uvědomovali nesmírnou hodnotu lidského života a pohnali k odpovědnosti každého, kdo je odpovědný za Vamovo týrání a následnou smrt. Kéž jsou v důsledku této tragédie vietnamské orgány horlivější v boji o zachovávání práva na náboženskou svobodu a brání jeho dalšímu porušování na úkor hmongských křesťanů a dalších věřících.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.