Aktuálně

 

13. 04. 2013

Srí Lanka: Znepokojivá pasivita tváří v tvář nárůstu pronásledování

 

 

(National Christian Evangelical Alliance of Sri Lanka, Colombo Gazette)

 

Křesťanští vedoucí na Srí Lance i nadále vyjadřují vážné obavy z nárůstu násilných útoků namířených proti příslušníkům náboženských menšin. V uplynulých měsících se muslimové i křesťané opakovaně stávali terčem zastrašování, fyzického napadání a dalších forem násilí kvůli praktikování své víry. Ještě více znepokojivá je skutečnost, že útoky s největší pravděpodobností organizují a následně provádějí dvě extrémistické skupiny podporované státními orgány.

 

Navzdory výpovědím očitých svědků a důkazům v podobě videonahrávek a fotografií nebývá ve většině podobných případů nikdo zatčen a pachatelé se jen zřídkakdy ocitnou před soudem. Apatie a nedostatečný zájem ze strany orgánů odpovědných za prosazování zákona poukazuje na skutečnost, že jsou tyto instituce pouhými pasivními pozorovateli neustále přibývajících případů porušování základních lidských práv a svobod, zejména v oblasti svobody přesvědčení a ekonomických a kulturních práv příslušníků menšinových náboženských vyznání.

 

Stručný přehled historie této země naleznete na stránce Sri Lanka Country Report.

 

NCEASL vyzývá srílanskou vládu k zásadnímu přehodnocení přístupu k multietnické a multireligiozní společnosti s cílem zabránit posilování pozic extrémistických organizací. Pokud povede soudní orgány a bezpečnostní složky k zaujímání aktivního postoje vůči podobným nespravedlnostem formou prosazování zákonů chránících práva příslušníků menšinových náboženství a podporou pokojného soužití a vzájemné harmonie všech obyvatel Srí Lanky.

 

Zatímco Boží slovo křesťany nabádá, aby se násilníkům nepatřičně nemstili, současně jsme vybízeni, abychom se zastávali lidí, na kterých je pácháno bezpráví. Podobně jako královna Ester prosme v modlitbách za mocný Boží zásah, aby vládní představitelé a další v moci postavení respektovali lidská práva a svobodu vyznání srílanských obyvatel, aby v zemi zavládl pokoj a spravedlnost. V konečném důsledku toužíme, aby příslušníci všech skupin v této asijské zemi zakusili mocnou přítomnost „Knížete pokoje“.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.