Aktuálně

 

25. 04. 2013

Nigérie: Nové případy extrémního násilí vůči křesťanům

 

 
Muž zraněný při jednom z předchozích útoků

(Release International, BBC, Stefanos Foundation)

 

V severonigerijském spolkovém státě Borno došlo k dalším násilnostem namířených proti křesťanům. 20. dubna skupina mužů vyzbrojených střelnými zbraněmi zastavila autobus nedaleko Maiduguri. Ozbrojenci vyzvali pasažéry, aby uvedli své vyznání a následně zastřelili šest lidí, kteří se přihlásili ke křesťanství.

 

Objevily se také zprávy o radikálech, kteří nedávno zahájili „islamizační kampaň“ ve městě Gwoza (rovněž ve spolkovém státě Borno). Radikálové chodili od dveří ke dveřím a dožadovali se, aby celé rodiny vyznávaly islám, přičemž na ně mířili puškami.

 

Krátce předtím, 19. dubna, propukly intenzivní boje na severu spolkového státu Borno mezi armádou a islamistickou radikální skupinou Boko Haram. Při konfliktu v odlehlé osadě Baga (nedaleko hranice s Čadem) přišlo o život 185 lidí a bylo zničeno přibližně 2000 domů.

 

Cílem skupiny Boko Haram je vytvořit islámský stát na území celé severní Nigérie. Více informací o situaci v této zemi, starší zprávy a videoreportáže přímo z míst, kde k podobným incidentům dochází, naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Modlete se za Boží pokoj a uzdravení pro všechny traumatizované oběti násilných útoků. Kéž všichni místní obyvatelé zasažení ztrátami zakusí Boží utěšující přítomnost, přiblíží se k Bohu a poznají, že je v nelehkých dobách ‚mocnou skalou a útočištěm‘ (Žalm 62,8). Vyprošujte požehnání aktivitám křesťanských pracovníků, kteří neúnavně slouží v oblastech sužovaných násilnostmi. Kéž zachovává a posiluje tyto věrné služebníky, kteří místním lidem zprostředkují naději a pomáhají při obnově jejich životů.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.