Aktuálně

 

26. 04. 2013

Čína: Razie v křesťanských společenstvích, zatýkání, tresty odnětí svobody

 

 
Dennis Balcombe (fotografie: ChinaAid)

(ChinaAid Association)

 

V sobotu 20. dubna policisté zadrželi známého amerického církevního vedoucího Dennise Balcombe a nařídili mu domácí vězení. Zatčení předcházela přibližně v deset hodin dopoledne razie ve shromáždění domácího společenství v čínském městě Nan-jang (provincie Che-nan). Akci, která měla původně trvat celé tři dny, policisté předčasně ukončili.

 

Sedmdesát účastníků ráno odevzdalo mobilní telefony zástupci pořadatele z hostujícího společenství – z bezpečnostních důvodů, aby se policii nepodařilo prostřednictvím sledování telefonů zjistit, kde se akce koná. Poté všichni nasedli do autobusu a přesunuli se do čtvrti Wo-lung.

 

Záhy po zahájení shromáždění do místnosti vtrhlo několik desítek policistů, příslušníků útvaru „vniřní ochrany“ a úřadu pro náboženské záležitosti. Aniž by prokázali svou totožnost, začali akci natáčet na video a fotografovat. Vyslanci útvaru vnitřní ochrany sejmuli všem přítomným otisky prstů a dlaní. Všichni byli rovněž podrobeni výslechu (z každého byl pořízen zápis) a vyzváni k podpisu policejních dokumentů.

 

„Tato poslední vlna náboženského pronásledování demonstruje, že se pronásledování čínských věřících stále zhoršuje,“ prohlásil Bob Fu, zakladatel a prezident organizace ChinaAid. „Vyzýváme čínské představitele, aby neprodleně propustili pastora Dennise Balcombe a jeho dva hongkongské spolupracovníky na svobodu. Policisté, kteří zneužili své pravomoci a uskutečnili razii na pokojné modlitební akci by měli být za své počínání povoláni k odpovědnosti.“

 

K dalšímu znepokojivému incidentu došlo 1. dubna ve městě Pching-ting-šan (rovněž v provincii Che-nan). Sedm vedoucích domácí církve bylo odsouzeno k trestům odnětí svobody v délce tří let až sedmi a půl roku na základě obvinění souvisejících s „náboženskými kulty“.

 

Více informací o pronásledování v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Modlete se za čínské křesťany a jejich vedoucí, aby zůstali pevní ve víře a důvěřovali Bohu, který přislíbil, že bude „pomocí v soužení vždy velmi osvědčenou“ (Žalm 46,1). Modlete se, aby Bůh neprodleně zasáhl a zjevil svou moc nejen každému křesťanovi, ale také jejich pronásledovatelům, aby do Beránkovy „Knihy života“ bylo zapsáno ještě mnoho jmen.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.