Aktuálně

 

10. 05. 2013

Írán: Pastor Saíd přemístěn ze samotky

 

 
Fotografie: ACLJ

(Mohabat News, Christian Solidarity Worldwide, American Center for Law and Justice)

 

Pastor Saíd Abedini, který byl letos v lednu odsouzen k osmi letům odnětí svobody na základě obvinění z „jednání ohrožujícího íránskou státní bezpečnost“ se nedávno vrátil ze samotky zpátky do normální cely. Americko-íránský manžel a otec dvou malých dětí se před časem zúčastnil pokojného protestu na vězeňském dvoře proti špatnému zacházení s lidmi zadržovanými ve věznici Evin (ve které se v současné době nachází i on sám). Protestní akce údajně rozlítila představitele věznice, kteří následně rozmístili pastora Saída a dalších devět vězňů do samostatných cel. Pastor také podepsal petici, která kritizovala nedostatečnou lékařskou péči o vězně a špatné zacházení s příbuznými při návštěvách.

 

Informace o přesunu je bezpochyby dobrou zprávou, nicméně stále existují obavy o Saídovo zdraví. Podle dostupných zpráv trpí v důsledku opakovaného bití vnitřním krvácením a existují obavy, že má potíže s ledvinami. Naneštěstí mu dozorci odmítají poskytnout lékařskou péči.

 

„Hle, Hospodinova ruka není krátká na spasení, jeho ucho není zalehlé, aby neslyšel.“ (Izajáš 59,1) Můžeme si být jistí, že Bůh slyší naše modlitby za pastora Saída – vzpomeňme na biblický příklad vytrvalé vdovy, která nepřestala žádat soudce – pozvedejme tedy i nadále na modlitbách tohoto věrného pastora a další křesťany, kteří jsou v současné době zadržováni ve věznici Evin. Kéž je Bůh chrání a posiluje duchovně, fyzicky, citově i duševně, aby mohli vydávat během pobytu ve vazbě účinné svědectví o jeho moci. Zatímco bude Bůh pracovat na jejich konečném propuštění, modlete se, aby mocně působil také v srdcích všech, kdo mají s věznicí něco společného, včetně dozorců a vězňů, kteří dosud nepřijali spasení.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.