Aktuálně

 

17. 05. 2013

Srí Lanka: Náboženské pronásledování nabývá na intenzitě

 

 
Protikřesťanská demonstrace pořádaná organizací Bodu Bala Sena v říjnu 2012 ve srílanském městě Piliyandala (fotografie: www.nation.lk, WEA)

(World Evangelical Alliance)

 

Jak jsme již informovali v předchozích krátkých modlitebních námětech, pronásledování křesťanů na Srí Lance v poslední době nabývá na intenzitě – v souvislosti se sílícím buddhistickým nacionalismem.

 

Příslušníci extrémistických buddhistických skupin jako například Bodu Bala Sena (Silná buddhistická armáda) nebo Sinhala Rawaya (Sinhalská ozvěna) podněcují náboženské neshody a organizují cílené útoky, při kterých se soustředí na příslušníky křesťanské i muslimské menšiny v zemi.

 

Vlna násilností zasáhla jen v letošním roce přibližně 30 křesťanských společenství. V roce 2012 bylo hlášeno 52 případů pronásledování. Je znepokojivé, že v souvislosti s těmito útoky nebyl nikdo potrestán; státní orgány stíhaly pachatele jen sporadicky nebo vůbec.

 

Kromě nárůstu násilností se společenství potýkají také s omezeními v důsledku nedobrovolného ukončování činnosti – příkaz vydaný místním úřadem nebo policií bývá doprovázen zdůvodněním, že křesťané nemají ke své činnosti úřední povolení.

 

Při nedávném incidentu v distriktu Hambantota policisté vyzvali několik evangelických společenství, aby prokázaly svou legitimitu a upozornili vedoucí, že pokud tak neučiní, bude jim vydán zákaz činnosti.

 

Starší zprávy naleznete na stránce Sri Lanka Country Report.

 

Kéž naši křesťanští bratři a sestry v tomto období sílícího tlaku a pronásledování nepřestanou skládat důvěru v Pána. Modlete se za ochranu pro všechny potenciální oběti násilností, zejména za ty z nich, kdo jsou ochotní upřednostnit ‚Boží poslání‘ před vlastním pohodlím a bezpečím. Kéž Duch svatý obdaří církevní vedoucí moudrostí, jak reagovat v konkrétních situacích. Modlete se také za všechny, kdo rozpoutávají náboženské třenice a tímto způsobem pronásledují vzácný Boží lid, aby prožili radikální proměnu srdce, pokání a zachraňující Boží milost.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.