Aktuálně

 

30. 05. 2013

Nigérie: Neznámí muži, patrně extrémisté, zavraždili křesťanského vedoucího

 

 
Rev. Faye Pama často pomáhal s distribucí humanitární pomoci zprostředkované křesťanskými organizacemi. (Fotografie: partnerská organizace Hlasu mučedníků)

(Assist News Service, Morning Star News, World Watch Monitor, zdroje Hlasu mučedníků)

 

Neznámí ozbrojenci, patrně členové islámské extremistické skupiny Boko Haram, zavraždili Rev. Faye Pama, tajemníka Nigerijské křesťanské asociace (CAN) ve spolkovém státě Borno. Dlouholetého křesťanského vedoucího údajně sledovali cestou z budovy jeho společenství (kde vedl večerní hodinu biblického studia) až k jeho domu v Maiduguri. Vyvlekli ho ven a zastřelili, navzdory zoufalým prosbám dcery, aby tátu nechali naživu. Rev. Pama po sobě zanechal tři děti.

 

K vraždě došlo 14. května, pouhou hodinu poté, co křesťanský prezident Goodluck Jonathan vyhlásil ve spolkových státech Borno, Yobe a Adamawa výjimečný stav. Tomuto kroku předcházel ozbrojený střet ve městě Baga (Borno) mezi vojáky a příslušníky Boko Haram, který si vyžádal více než 100 civilních obětí. Radikální skupina již podle dostupných zpráv od roku 2009 připravila o život několik tisíc osob.

 

Jako senior pastor společenství Rhema pastor Pama často vystupoval proti pronásledování křesťanů ve spolkovém státě Borno, epicentru útoků Boko Haram v severovýchodní Nigérii. Na různých vedoucích pozicích v církvi působil již více než 26 let. V rozhovoru v roce 2007 tento horlivý služebník vyhlásil, že Borno navzdory všem rizikům neopustí. Pevně věřil, že muslimové mohou být získáni jen prokazováním lásky, „ne tak, že s nimi budeme bojovat“.

 

Pozvedejte na modlitbách zdecimovanou manželku a tři děti, spolupracovníky i členy společenství, kteří ho znali díky velmi aktivní roli ve službě místním obyvatelům. Kéž Bůh zahrne zkroušená srdce útěchou a všechny obdaří mimořádnou silou, aby se s dopady tragédie dokázali vyrovnat. Proste, aby Bůh chránil také další křesťanské pracovníky, kteří v této nebezpečné oblasti pokračují ve službě. Modlete se rovněž za přívržence Boko Haram, kteří potřebují prožít Boží proměňující lásku a nechat naplnit svá srdce trvalým pokojem.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.