Aktuálně

 

08. 06. 2013

Čína: Úřady zakázaly činnost několika domácích společenství

 

 
Fotografie: ChinaAid

(ChinaAid)

 

Čínské úřady v provincii Chaj-nan na jihu země v uplynulých několika týdnech nařídily ukončení činnosti více než deseti domácích společenství a mnoha dalším zástupci státních orgánů vyhrožovali. 26. května zavítala na ranní bohoslužbu do sboru San-ja Hosanna společná delegace zástupců Úřadu pro náboženské záležitosti a pouličního výboru, aby křesťanům předala dokument nazvaný „Oznámení obyvatel z ulice Chung-čchi o dobrovolném ukončení využívání objektů k nepravidelným a nelegálním náboženským shromážděním“. Křesťanům bylo sděleno, že pokud se znovu sejdou příští týden, budou proti nim přijata patřičná opatření a ponesou plnou odpovědnost za následky svého počínání.

 

Členové pouličního výboru vyvíjeli nátlak také na jednoho majitele nemovitosti, který pronajímá svou budovu křesťanům; členové společenství se z objektu musí vystěhovat nejpozději do patnácti dnů. Jejich vedoucímu byl navíc vydán zákaz vycestování do Hongkongu na křesťanskou konferenci – rozhodnutí bylo zdůvodněno tvrzením, že by pastorova účast mohla znamenat ohrožení státní bezpečnosti a zájmů.

 

Ve stejný den (26. května) se do identické situace dostala další tři domácí společenství z hnutí San-ja (společenství Elim, Bét-el a Sin-ťü). O dva týdny dříve byla ukončena činnost společenství Men-kaj, Che-sing a třech dalších. Se stejným zacházením se setkala také církev v Chaj-kchou, kde bylo rovněž uzavřeno několik společenství. A stejný osud nakonec postihl i několik společenství v oblasti Pao-tching.

 

„Ukončení činnosti více než deseti společenství v provincii Chaj-nan znepokojivým způsobem naznačuje, že se po nástupu Si Ťin-pchinga do prezidentského úřadu místní poměry příliš nezměnily,“ konstatoval Bob Fu, zakladatel a prezident organizace ChinaAid. „Vláda stále uskutečňuje své plány na ‚eliminaci‘ hnutí nezávislých domácích společenství, které se potenciálně týkají až 100 milionů věřících. Čína musí s těmito represemi přestat, pokud chce být na mezinárodní scéně vnímána jako nastupující velmoc.“

 

Modlete se za duchovní povzbuzení pro pronásledované křesťany a za prohloubení jejich vztahu s Bohem, zatímco jsou účastníky jeho utrpení (Filipským 3,7–10). Proste, aby tito věrní Boží služebníci nalezli milost a přízeň u zástupců Úřadu pro náboženské záležitosti i u členů pouličního výboru. Kéž jejich utiskovatelé objeví radost a pokoj plynoucí z osobního poznání Ježíše, které mohou pozorovat v životech křesťanů… navzdory všem obtížím a komplikacím, které tito lidé prožívají.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.