Aktuálně

 

08. 06. 2013

Čína: Úřady zakázaly činnost několika domácích společenství

 

 
Fotografie: ChinaAid

(ChinaAid)

 

Čínské úřady v provincii Chaj-nan na jihu země v uplynulých několika týdnech nařídily ukončení činnosti více než deseti domácích společenství a mnoha dalším zástupci státních orgánů vyhrožovali. 26. května zavítala na ranní bohoslužbu do sboru San-ja Hosanna společná delegace zástupců Úřadu pro náboženské záležitosti a pouličního výboru, aby křesťanům předala dokument nazvaný „Oznámení obyvatel z ulice Chung-čchi o dobrovolném ukončení využívání objektů k nepravidelným a nelegálním náboženským shromážděním“. Křesťanům bylo sděleno, že pokud se znovu sejdou příští týden, budou proti nim přijata patřičná opatření a ponesou plnou odpovědnost za následky svého počínání.

 

Členové pouličního výboru vyvíjeli nátlak také na jednoho majitele nemovitosti, který pronajímá svou budovu křesťanům; členové společenství se z objektu musí vystěhovat nejpozději do patnácti dnů. Jejich vedoucímu byl navíc vydán zákaz vycestování do Hongkongu na křesťanskou konferenci – rozhodnutí bylo zdůvodněno tvrzením, že by pastorova účast mohla znamenat ohrožení státní bezpečnosti a zájmů.

 

Ve stejný den (26. května) se do identické situace dostala další tři domácí společenství z hnutí San-ja (společenství Elim, Bét-el a Sin-ťü). O dva týdny dříve byla ukončena činnost společenství Men-kaj, Che-sing a třech dalších. Se stejným zacházením se setkala také církev v Chaj-kchou, kde bylo rovněž uzavřeno několik společenství. A stejný osud nakonec postihl i několik společenství v oblasti Pao-tching.

 

„Ukončení činnosti více než deseti společenství v provincii Chaj-nan znepokojivým způsobem naznačuje, že se po nástupu Si Ťin-pchinga do prezidentského úřadu místní poměry příliš nezměnily,“ konstatoval Bob Fu, zakladatel a prezident organizace ChinaAid. „Vláda stále uskutečňuje své plány na ‚eliminaci‘ hnutí nezávislých domácích společenství, které se potenciálně týkají až 100 milionů věřících. Čína musí s těmito represemi přestat, pokud chce být na mezinárodní scéně vnímána jako nastupující velmoc.“

 

Modlete se za duchovní povzbuzení pro pronásledované křesťany a za prohloubení jejich vztahu s Bohem, zatímco jsou účastníky jeho utrpení (Filipským 3,7–10). Proste, aby tito věrní Boží služebníci nalezli milost a přízeň u zástupců Úřadu pro náboženské záležitosti i u členů pouličního výboru. Kéž jejich utiskovatelé objeví radost a pokoj plynoucí z osobního poznání Ježíše, které mohou pozorovat v životech křesťanů… navzdory všem obtížím a komplikacím, které tito lidé prožívají.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.