Aktuálně

 

14. 06. 2013

Pákistán: Na příbuzné je vyvíjen nátlak, aby zmírnili obvinění

 

 
Modlete se za ochranu mladých křesťanek v Pákistánu. (Fotografie: Flickr / Flying Cloud)

(Legal Evangelical Association Development, Assist News Service, Strategic World Impact)

 

Fouzia Bibi z osady Roday (distrikt Kasúr) se nedávno stala obětí sexuálního útoku. Zprávu o incidentu zveřejnila organizace Legal Evangelical Association Development (LEAD), poskytující křesťanům humanitární pomoc a právní poradenství. V podvečer 25. ledna nesla patnáctiletá Fouzia svému panu domácímu mléko z jedné z nedalekých farem, na kterých chová dobytek. Po cestě ji unesli dva muslimové vyzbrojení pistolemi, Šer Muhammad a Šabir Alí. Únosci zamkli křesťanku v jedné místnosti, brutálně ji znásilnili a týrali. Dívčin křik nikdo neslyšel. Nakonec upadla do bezvědomí.

 

Otec Malooka Masih 24. března informoval místního ředitele LEAD, obhájce Sardara Muštaka Gilla, že u láhaurského vrchního soudu proběhlo přelíčení, které by mělo vést k propuštění obviněných mužů na kauci. Bratranec unesené dívky, Alam Ashik, mezitím rodině pomáhal v jejich nelehké situaci. Fouziin otec se nedávno dozvěděl, že muži nařčení ze znásilnění získali na svou stranu státní orgány ve městě Muridkey; Alam byl následně zatčen na základě obvinění ze zapojení do „případu“ (podrobnosti nejsou známy), v rámci kterého byli před šesti měsíci obžalováni „neznámí pachatelé“. Orgány teď používají Alama jako páku a snaží se rodinu přinutit, aby zmírnila obvinění a umožnila propuštění násilníků na kauci.

 

Zástupce Sardar Mushtak Gill se krátce objevil před zástupcem vrchního policejního velitele v Muridkey, aby jej požádal o nastolení spravedlnosti. Podle jeho slov je běžné, že je na žalobce vyvíjen nátlak celou řadou způsobů, včetně obvinění z podílu na blíže nespecifikovaných trestných činech s úmyslem vynucení „nějaké dohody“.

 

O dalších případech podobných nespravedlností se můžete dočíst na stránce Pakistan Country Report.

 

V prvé řadě pozvedejme na modlitbách mladou Fouziu, zneuctěnou a traumatizovanou násilným útokem. Kéž náš slitovný Spasitel naplní její život tolik potřebnou útěchou a uzdravením. Modlete se také za otřesenou rodinu, která se obává o další dívčin osud a navíc se musí potýkat s nespravedlivostí a manipulací ze strany státních orgánů. Proste o mocný Boží zásah v této situaci, moudrost pro právní zástupce rodiny, přízeň soudců, zrušení nepravdivých obvinění Alama, disciplinární tresty pro pachatele a také mimořádný příděl síly a duchovního povzbuzení pro celou rodinu. (Své modlitby můžete zveřejnit také na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev [Persecuted Church Prayer Wall].)

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.