Aktuálně

 

15. 06. 2013

Laos: Křesťanským rodinám hrozí kvůli jejich víře vyhnání z domovů

 

 

(Release International)

 

Křesťanské rodiny ve dvou osadách byly vyzvány, aby opustily své domovy a odstěhovaly se jinam.

 

Vesnický předák v Keang Khean v severní části centrálního Laosu nařídil všem místním křesťanům, aby tak učinili neprodleně. Od té doby panuje v této osadě v distriktu Chomphet v provincii Luang Prabang silné napětí. Mezitím obdržely výzvu k odchodu také tři rodiny z vesnice Sanam – po dvou letech neustálého pronásledování. Osmnácti Serům, Taamům a Thongům navíc úřady loni zabavily doklady a dodnes jim je nevrátily.

 

O modlitby žádají rovněž křesťané z domácího společenství v distriktu Hom v provincii Vientiane. Místní sbor založily čtyři rodiny, které přišly ke Kristu v roce 2005 v návaznosti na uzdravení vážně nemocné ženy po modlitbě pastora. Rodiny zprvu navštěvovaly jiný sbor v deset kilometrů vzdálené osadě, později se však rozhodly založit domácí společenství ve své vesnici. Společenství se nakonec rozrostlo na 16 rodin. Všichni křesťané byli vystaveni silnému protivenství ze strany ostatních obyvatel – mimo jiné byli obviňováni, že bohoslužby prohlubují rozkoly mezi lidmi. Jednou jim místní policista vyhrožoval násilím, pokud se své víry nezřeknou.

 

Více informací o trpících laoských křesťanech naleznete na stránce Laos Country Report.

 

Vzdejte Bohu díky za nezlomnou odvahu těchto křesťanských rodin, které riskují úplně všechno, jen aby mohly vydávat svědectví o Boží lásce. Kéž se mnoho lidí díky jejich svědectví přiblíží ke Kristu. Modlete se za úředníky, kteří nutí křesťany odejít. Proste, aby si uvědomili, že křesťanství může ve skutečnosti vnést do mezilidských vztahů pozitivní změny a nikoli neshody, jak se mylně domnívají.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.