Aktuálně

 

20. 06. 2013

Indie: Vražda křesťana, který se nechtěl vzdát se své víry

 

 
Modlete se, aby mnozí obyvatelé Indie poznali Boha. (Fotografie: Flickr / wallygrom)

(WEA Religious Liberty Commission, Evangelical Fellowship of India News)

 

Obdrželi jsme zprávu o vraždě křesťana ve městě Teliamura v indickém distriktu West Tripura. K incidentu došlo 25. května; příčinou byla mužova neochota zapřít Krista. Podle dostupných informací naléhal na pětatřicetiletého Tapase Bina jeho tchán, aby křesťanství opustil. Tapas se před třemi lety oženil s Džentuly, dcerou pětapadesátiletého Góbindy Džamatiji. (Křesťan před sňatkem Góbindovu dceru soukromě vyučoval.)

 

Po svatbě začal Góbinda vyvíjet na Tapase nátlak, aby opustil křesťanství a začal praktikovat jeho přírodní náboženství. Když Tapas vytrvale odmítal, Góbinda se rozhodl, že svého zetě zabije a požádal o pomoc šamana Krišnapada Džamatiju (není mezi nimi příbuzenský vztah), který křesťanovi uřízl hlavu. Policisté dvaačtyřicetiletého šamana zatkli, ale nepodařilo se jim vypátrat Góbindu, který pracuje na úřadu ministerstva vědy a techniky ve West Tripura a pravděpodobně je na útěku.

 

Džentuly, ze které se tak stala ovdovělá matka s ročním dítětem, policistům sdělila, že otec jejich manželství neuznával a vyvíjel na Tapase nátlak, aby se obrátil. „Otec může zabít i mě a mého syna,“ dodala vystrašeně. Místní církevní vedoucí v komentáři k incidentu poznamenal: „Křesťané v Teliamura čelí kvůli své víře v Krista diskriminaci a dalším problémům. Ukončili jsme v oblasti veškeré křesťanské aktivity.“

 

Starší zprávy o pronásledování naleznete na stránce India Country Report.

 

Vyprošujte Boží ochranu Džentuly a jejímu malému synovi, stejně jako všem křesťanům ve městě Teliamura. Kéž truchlící Tapasovi příbuzní a přátelé zakoušejí v tomto nelehkém období Ježíšovu utěšující přítomnost. Modlete se také za pachatele tohoto ohavného zločinu… aby činili upřímné pokání, opustili své zvrácené cesty a poznali zachraňující milost našeho Pána Ježíše.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.