Aktuálně

 

21. 06. 2013

Severní Korea: Křesťanský humanitární pracovník odsouzen za „projevy nepřátelství“

 

 
Hlas mučedníků přináší obyvatelům Severní Koreje naději evangelia.

(World Affairs Journal, Assist News Service)

 

Americký občan Kenneth Bae byl shledán vinným z „projevů nepřátelství“ vůči severokorejskému režimu a odsouzen k patnácti letům těžkých prací. Rozsudek byl vynesen 30. dubna. V tiskové zprávě „Korejské ústřední zpravodajské agentury“ se objevila informace, že si Kenneth odpykává vyměřený trest ve „zvláštním vězení“.

 

Kenneth, který je ve zprávách popisován jako horlivý křesťan, vlastní cestovní kancelář pořádající turistické zájezdy do Severní Koreje. 3. listopadu 2012 jej zadrželi místní policisté, přestože měl povolení k pobytu. Podle aktivisty v oblasti lidských práv Rev. Roberta Parka je jedna věc opravdu jistá. „Bae byl humanitární pracovník, který skutečně soucítil s hladovějícími a opuštěnými sirotky v Severní Koreji, a jistě se neprovinil ničím, z čeho by jej bylo možné obžalovat. Spíše se jedná o rukojmího, který má posloužit k naplnění zatím neznámých státních cílů.“

 

Aktivista dodal, že Kennethův příběh připomíná dosud nevyřešený případ křesťanského služebníka a humanitárního pracovníka Rev. Kim Dong-shika, který v severokorejském vězení nakonec zemřel. V roce 2000 severokorejští agenti překročili hranice, aby Kima dopadli v Číně, kde provozoval několik tajných úkrytů pro severokorejské uprchlíky. Křesťana unesli a vrátili se s ním zpátky do Severní Koreje, kde byl podle dostupných zpráv umučen a vyhladověn k smrti.

 

Zpráva americké Komise pro lidská práva z roku 2011 uvádí, že představitelé severokorejského režimu již v minulosti unesli více než 180 000 osob z 12 zemí. Rev. Park poznamenal, že žádný národ (pokud pomineme severokorejské občany) netrpěl v souvislosti s praktikami barbarského režimu více, než Jihokorejci. Kromě únosů, vražd a teroristických útoků podle Parka Severní Korea zůstává zemí s nejrychleji probíhajícím výzkumem využívání jaderných technologií, dopouští se zločinů proti lidskosti a genocidy vůči vlastnímu lidu.

 

Můžeme se postavit do mezery a přimlouvat se za křesťany, kteří se podobně jako Kenneth Bae a zesnulý Kim Dong-shik stali terčem severokorejského totalitního režimu kvůli svému šlechetnému počínání a slitováním s opuštěnými sirotky a uprchlíky. Veliká je jejich odměna v nebesích! Mezitím se modleme za ochranu pro Kennetha a mnohé další křesťany, kteří jsou vystaveni příkořím a špatnému zacházení jen proto, že se rozhodli následovat Ježíše. Pozvedejme na modlitbách také jejich blízké a nezapomínejme ani na obhájce. (Modlitby za tyto trpící bratry a sestry můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev [Persecuted Church Prayer Wall]).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.