Aktuálně

 

22. 06. 2013

Pákistán: Křesťanský teenager zemřel v policejní vazbě

 

 

(Release International)

 

Tisíce paňdžábských křesťanů nedávno vyrazily do ulic na protest proti údajnému mučení a vraždě teenagera v policejní vazbě. Osmnáctiletý Adnan Masih zemřel 10. června na služebně městské policie ve městě Sharaqpur Sharif v distriktu Sheikhupura, šest dní po svém zadržení. Více než čtyři tisíce křesťanů zablokovaly v den jeho smrti ulice silničními zátarasy. Demonstranti se dožadovali spravedlnosti a neprodleného zatčení policejních příslušníků, kteří měli křesťanovu smrt na svědomí. Od té doby byli zadrženi tři policisté.

 

Adnan, který pracoval jako opravář chladicí a klimatizační techniky v nedalekém Láhauru, byl zatčen 4. června na základě obvinění z údajného únosu mladé muslimky. Příbuzní trvají na tom, že dotčenou ženu ani neznal a ničím se neprovinil. Podle jejich informací jej policisté celých šest dní strávených ve vazbě surově mlátili a nakonec zavraždili. Policisté se obhajují tvrzením, že Adnan spáchal sebevraždu.

 

Místní vesničané kontaktovali zástupce organizace Centre for Legal Aid Assistance and Settlement (CLAAS, Centrum pro právní pomoc a urovnávání sporů), aby jim pomohli podat na policii žalobu na útočníky. Jsou přesvědčeni, že se policisté na Adnana zaměřili kvůli jeho víře, neboť ostatní podezřelí byli propuštěni během jediného dne.

 

Více informací o problémech pákistánských křesťanů naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Kéž Bůh potěšuje Adnanovy příbuzné a obdaří je potřebnou silou, aby se mohli domáhat spravedlnosti. Vyprošujte nadpřirozenou ochranu zástupcům CLAAS. Proste, aby Pán obdařil svou moudrostí všechny zúčastněné a aby pákistánské zákony sloužily k ochraně nevinných občanů… včetně příslušníků náboženských menšin.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.