Aktuálně

 

23. 06. 2013

Egypt: Učitelce obviněné z hanobení islámu byla vyměřena vysoká pokuta

 

 
Fotografie: Flickr / steakpinball

(Middle East Concern, Release International, Morning Star News)

 

11. června egyptský soud usvědčil křesťanskou učitelku „Demianu“ z hanobení islámu a vyměřil jí pokutu ve výši 100 tisíc egyptských liber (v přepočtu více než 270 tisíc korun).

 

Učitelka základní školy byla nepravdivě obviněna z hanobení islámu poté, co si tři žáci a jejich rodiče stěžovali, že při vyučování učinila rouhavé gesto. Proběhla dvě nezávislá vyšetřování, která k podání obvinění neshledala žádný důvod. Také deset z třinácti vyslýchaných žáků označilo nařčení za nepravdivá. Právníci zastupující rodiče jednoho ze studentů se však vypravili do kanceláře státního zástupce a podali na učitelku stížnost. Výsledkem bylo Demianino zadržení, ke kterému došlo 9. května (přestože byla 13. května propuštěna na kauci), tři soudní přelíčení a zmíněná vysoká pokuta.

 

Než kvůli obviněním přišla o práci, vydělávala si Demiana v přepočtu necelých šest tisíc korun měsíčně. Pokuta tedy pravděpodobně výrazně přesahuje částku, kterou je schopná dát dohromady. Obhájce lidských práv Mohammeda Noubi nicméně překvapilo, že křesťanka neskončila ve vězení, navzdory davu povykujících muslimů v soudní síni, kteří se snažili na soudce vyvíjet nátlak. „Osobně jsem očekával trest odnětí svobody, ale díky Bohu dostala jen pokutu,“ dodal aktivista. Zatímco se právníci Demiany mají v plánu odvolat, podle obhájců lidských práv obvinění odráží sílící trend, kdy jsou egyptské zákony o rouhání zcela nepřiměřeným způsobem aplikovány na příslušníky křesťanské menšiny.

 

Více informací o situaci v Egyptě můžete nalézt na naší stránce Egypt Country Report.

 

Modlete se, aby Demiana nepodlehla strachu, ale důvěřovala v tomto nelehkém období Bohu a spoléhala na Ducha svatého, že jí pomůže na situaci patřičným způsobem reagovat. Proste, aby Bůh zařídil, že bude nakonec zproštěna všech obvinění a vzpamatuje se ze všech finančních a psychických tlaků, kterým je v souvislosti s obviněním vystavena. Kéž se okolnosti nakonec vytříbí takovým způsobem, aby se mohla vrátit ke svému učitelskému povolání.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.