Aktuálně

 

27. 06. 2013

Nigérie: Vražedné běsnění vyvolalo hon na teroristy

 

 
Modlete se za moudrost pro nigerijského prezidenta Goodlucka Jonathana (Fotografie: Flickr / GovernmentZA)

(Assist News, Nigeria’s Daily Post)

 

V pátek 7. června teroristé z hnutí Boko Haram v nigerijském městě Maiduguri zavraždili nejméně jedenáct nevinných lidí (včetně jednoho dítěte). Podle svědectví místních obyvatel měli útočníci zbraně ukryté v rakvi.

 

Příslušníci místní domobrany, kteří se snaží v celé oblasti radikální islámskou skupinu vymýtit, od té doby pozabíjeli v samotném městě již 60 údajných teroristů z Boko Haram. Od zahájení násilné kampaně v roce 2009 členové této skupiny podle dostupných zpráv zavraždili několik tisíc lidí, v mnoha případech křesťanů. Armádní tiskový mluvčí uvedl, že jeho jednotky na situaci reagovaly v sobotu ráno po útocích raziemi v „doupatech“ vzbouřenců v postižených oblastech.

 

Bývalý vysoce postavený úředník ministerstva pro informace, který si nepřál být jmenován, v rozhovoru pro nigerijský deník Daily Post uvedl, že mají v oblasti nasazených 300 mladých „informátorů“. V další zprávě ve sdělovacích prostředcích se objevila zmínka, že „…skupiny samozvaných strážců zákona, kteří nyní pracují jako udavači a informátoři pro útvary zajišťující bezpečnost, procházejí ulicemi vyzbrojení mačetami, železnými tyčemi a dřevěnými holemi a kontrolují jednotlivé domy ve snaze vypátrat vzbouřence v jejich úkrytech a předat je vojenským jednotkám v Borno, které mají za úkol obnovení pořádku.“ Na ospravedlnění svého počínání tito mladíci ve věku od 15 do 30 let uvádějí, že neměli jinou možnost než se přidat k honu na teroristy, kteří obyvatelům města působí nesmírné útrapy. Mladí lidé se proto rozhodli zasáhnout tímto způsobem, i když tak ohrožují svou vlastní budoucnost.

 

Modlete se, aby Bůh naplnil srdce všech nigerijských obyvatel pokojem, aby dokázali žít ve vzájemné harmonii. Přestože je zapotřebí nastolit spravedlnost a zastavit ničivé akce teroristů – kteří již zmařili mnoho životů nevinných lidí – je při tom zapotřebí jednat moudře a volit způsoby, které jsou Bohu milé. Podle jeho Slova ke skutečné změně dochází v srdci, poté co je usvědčeno Duchem svatým. Kéž jsou takto proměňována srdce všech, kdo se nacházejí uprostřed boje mezi silami dobra a zla.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.