Aktuálně

 

05. 07. 2013

Malajsie: Státní orgány usilují o legalizaci nedobrovolných konverzí

 

 

(Religious Liberty Prayer Bulletin)

 

Manžel žijící odděleně od rodiny, který se před časem ve vězení obrátil od hinduismu k islámu, v dubnu 2013 tajně odvedl své dvě děti (ve věku 5 a 8 let) do islámského centra, kde proběhla jejich oficiální obřadná konverze k islámu a byla jim přidělena muslimská jména. Když se hinduistická matka pokusila proti změně protestovat, bylo jí sděleno, že děti jsou nyní muslimy a tak se musí obrátit na soud šaría. S vědomím, že by se jednalo o zbytečný a možná i nebezpečný krok, podala matka místo toho začátkem června stížnost na policii. Když se informace o případu objevily ve sdělovacích prostředcích, vyvolaly všeobecné pobouření.

 

Ve středu 26. června se v parlamentu dostal na pořad jednání návrh zákona umožňující konverze nezletilých dětí k islámu na základě návrhu jedné strany – aniž by byl nejprve projednáván ve vládním kabinetu, jak je v Malajsii zvykem. Pokud bude návrh schválen, bude to znamenat další islamizaci malajského zákonodárství a legalizaci nedobrovolných konverzí nemuslimských dětí. Bez ohledu na vlnu protestů, kterou návrh vyvolal zejména mezi malajskými nemuslimy, státní orgány si stojí na svém. Pokud nám na osudu bezbranných dětí záleží, musíme se proti tomuto návrhu modlit.

 

Stručný historický přehled země naleznete na stránce Malaysia Country Report.

 

Modleme se, aby Boží Duch vzbudil lítost a upřímné pohoršení ve všech Malajcích, kteří si cení osobní svobody a základních lidských práv dětí, aby tento návrh nebyl schválen a děti byly alespoň nějakým způsobem chráněny. Kéž malajská církev vzhlíží k ‚Hospodinu zástupů‘ a hledá u něj moudrost a sílu do této zuřivé duchovní bitvy. Modlete se, aby věrný Pán zajistil spravedlnost dětem i jejich rodičům, jejichž práva jsou takto závažným způsobem ohrožena. „Nechte děti a nebraňte jim jít ke mně; neboť takovým patří království nebeské.“

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.