Aktuálně

 

06. 07. 2013

Srí Lanka: Útok na modlitebnu

 

 
Modlete se za bezpečí členů křesťanských společenství na Srí Lance. (Fotografie: Wikimedia Commons / Shamli071)

(Release International)

 

Srílanský pastor a členové jeho společenství se 23. června stali terčem útoku buddhistického mnicha a jeho kompliců, ke kterému došlo v průběhu nedělní bohoslužby. Útok byl zahájen krátce před desátou hodinou dopoledne, kdy se nic netušící pastor vydal na krátkou pochůzku poblíž modlitebny společenství Nový život v Neluwaththuduwa v distriktu Colombo.

 

Mnich začal pastora urážet a ohrožovat ulomenou větví. Pastor vběhl do modlitebny, tam na něj však již čekalo přibližně dvacet mladíků, kteří ho zmlátili a obvinili, že si dovolil napadnout mnicha. Výtržníci následně vtrhli do modlitebny, kde bylo tou dobou shromážděných přibližně 70 křesťanů, a začali napadat účastníky bohoslužby včetně pastorových dvou synů (ve věku devatenácti a tří let). Členům společenství se podařilo uchránit pastorovu ženu, kterou se útočníci snažili zasáhnout dřevěnou holí.

 

Na místě se objevili policisté, aby útočníky rozehnali. Pět křesťanů včetně pastora odvezli na místní stanici k výslechu, společně s mnichem a několika dalšími útočníky. Pastor dostal možnost podat na útočníky oznámení. (Pouhý týden před tímto incidentem napadl jiný dav násilníků vyzbrojených holemi, noži a meči metodistické společenství ve Valachchennai.)

 

Starší zprávy o pronásledování křesťanů v této zemi naleznete na stránce Sri Lanka Country Report.

 

Modlete se za představitele srílanských státních orgánů, včetně policistů – aby v podobných případech jednali rychle a nekompromisním způsobem skoncovali s těmito protikřesťanskými násilnostmi. Proste, aby na pastorovi spočinul Boží pokoj. Kéž ho Bůh chrání a žehná mu, stejně jako jeho rodině, společenství Nový život i členům napadeného metodistického společenství, kteří se snaží zprostředkovat lidem ve svém okolí zachraňující Boží lásku, své vlastní nepřátele nevyjímaje.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.