Aktuálně

 

06. 07. 2013

Srí Lanka: Útok na modlitebnu

 

 
Modlete se za bezpečí členů křesťanských společenství na Srí Lance. (Fotografie: Wikimedia Commons / Shamli071)

(Release International)

 

Srílanský pastor a členové jeho společenství se 23. června stali terčem útoku buddhistického mnicha a jeho kompliců, ke kterému došlo v průběhu nedělní bohoslužby. Útok byl zahájen krátce před desátou hodinou dopoledne, kdy se nic netušící pastor vydal na krátkou pochůzku poblíž modlitebny společenství Nový život v Neluwaththuduwa v distriktu Colombo.

 

Mnich začal pastora urážet a ohrožovat ulomenou větví. Pastor vběhl do modlitebny, tam na něj však již čekalo přibližně dvacet mladíků, kteří ho zmlátili a obvinili, že si dovolil napadnout mnicha. Výtržníci následně vtrhli do modlitebny, kde bylo tou dobou shromážděných přibližně 70 křesťanů, a začali napadat účastníky bohoslužby včetně pastorových dvou synů (ve věku devatenácti a tří let). Členům společenství se podařilo uchránit pastorovu ženu, kterou se útočníci snažili zasáhnout dřevěnou holí.

 

Na místě se objevili policisté, aby útočníky rozehnali. Pět křesťanů včetně pastora odvezli na místní stanici k výslechu, společně s mnichem a několika dalšími útočníky. Pastor dostal možnost podat na útočníky oznámení. (Pouhý týden před tímto incidentem napadl jiný dav násilníků vyzbrojených holemi, noži a meči metodistické společenství ve Valachchennai.)

 

Starší zprávy o pronásledování křesťanů v této zemi naleznete na stránce Sri Lanka Country Report.

 

Modlete se za představitele srílanských státních orgánů, včetně policistů – aby v podobných případech jednali rychle a nekompromisním způsobem skoncovali s těmito protikřesťanskými násilnostmi. Proste, aby na pastorovi spočinul Boží pokoj. Kéž ho Bůh chrání a žehná mu, stejně jako jeho rodině, společenství Nový život i členům napadeného metodistického společenství, kteří se snaží zprostředkovat lidem ve svém okolí zachraňující Boží lásku, své vlastní nepřátele nevyjímaje.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.