Aktuálně

 

07. 07. 2013

Irák: Střelba před kostelem syrské církve

 

 

(Assist News Service, Assyrian International News Agency)

 

25. června v ranních hodinách došlo k násilnému incidentu před kostelem sv. Marie syrské pravoslavné církve, při kterém útočníci postřelili dva pracovníky ostrahy. Podle zdroje z ministerstva vnitra neznámí muži projeli kolem kostela v automobilu a vystřelili směrem k budově několik ran. Kostel se nachází ve čtvrti Amin Thania ve východním Bagdádu. Oba zranění byli převezeni do nemocnice v Al Kindi, stav jednoho z nich je vážný.

 

Podle Syrské mezinárodní zpravodajské agentury se od července 2004 stalo terčem útoků a pumových atentátů celkem 73 církevních budov, z toho 45 v Bagdádu, 19 v Mosúlu, osm v Kirkúku a jedna v Ramadi. K vůbec prvnímu bombovému útoku došlo 26. června 2004 a jednalo se o začátek událostí, které zpravodajské agentury později začaly označovat jako „genocidu druhé kategorie“ Syřanů v Iráku. Od té doby se počet Syřanů v zemi snížil na necelou polovinu (z 1,4 milionu na 600 tisíc). Početné skupiny se snažily nalézt útočiště v Sýrii, Jordánsku a Turecku.

 

Více informací naleznete na stránce Iraq Country Report.

 

Spravedlivý Bůh stojí na straně utiskovaných, ukřivděných, odmítaných a pronásledovaných. Máme zaslíbení, že bude obzvlášť blízko lidem se zlomeným srdcem, a poskytne jim tolik potřebnou útěchu, povzbuzení a pomoc. Může si přitom používat také účastné reakce a modlitby křesťanů, kteří mají na srdci jeho touhy. Modlete se za nadpřirozené uzdravení obou zraněných pracovníků ostrahy, stejně jako všech dalších, kdo byli sérií útoků zasaženi. Kéž Bůh v této situaci mocně jedná a zastane se svých dětí, chrání je, vysvobozuje, zjednává jim spravedlnost a ujišťuje je, že je stále s nimi.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.