Aktuálně

 

11. 07. 2013

Bělorusko: Modlitby v útulku pro bezdomovce považovány za trestný čin

 

 

(Forum 18)

 

Mladý katolický laik, který přebudoval svůj dům na útulek pro bezdomovce s jednou místností vyhrazenou k modlitbám, byl nedávno obviněn z vedení neregistrované náboženské organizace. Alexej Ščedrov podle vlastních slov od prosince 2011 poskytl pomoc přibližně stovce místních lidí. V současné době je vyšetřován na základě obvinění z porušení ustanovení odstavce 193-1 trestního řádu a hrozí mu až dva roky odnětí svobody.

 

Informace o dalších případech pronásledování v této zemi naleznete na stránce Belarus Country Report.

 

Vyšetřování osmadvacetiletého Alexeje předcházely dvě razie přímo v útulku, nejprve v únoru a poté ještě v dubnu letošního roku. „Jsem křesťan a začal jsem pomáhat lidem v nouzi,“ prohlásil v rozhovoru natočeném v osadě Alexandrovka v oblasti Grodno. „Dávám jim jídlo, nocleh, možnost se vykoupat, oblečení – a také se s nimi modlím. Nejde o žádnou náboženskou organizaci, jen o charitu.“ Do útulku docházel také jeden kněz, avšak jen do doby, než místní úřady přinutily biskupa v Grodném, aby knězi návštěvy zakázal.

 

Kéž Pán žehná Alexejovi za slitovné srdce vůči běloruským bezdomovcům a kéž může touto úžasnou službou i nadále naplňovat praktické i duchovní potřeby těchto lidí. Bůh ve svém slově důrazně varuje, že se postaví proti každému, kdo se postaví proti jeho lidu (Izajáš 40,25). Modlete se za všechny nepřátele Božího díla, aby je naplnila Boží bázeň, která je počátkem moudrosti. Kéž se lidé, kteří se doposud snažili tuto důležitou službu zlikvidovat, stanou jejími největšími podporovateli.

 

Své modlitby můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.