Aktuálně

 

12. 07. 2013

Laos: Křesťanští manželé vyhnáni z vesnice

 

 
Modlete se za laoské křesťany Sakiena a Dong, kteří začátkem letošního roku přišli o domov (Fotografie: Flickr / Just feel so)

(zdroje Hlasu mučedníků)

 

Dva laoští konvertité byli vyhnáni z domova krátce poté, co požádali křesťany o modlitby za uzdravení. O incidentu nás informoval spolupracovník Hlasu mučedníků. 10. ledna 2013 se pan Sakien s manželkou Dong vypravili do křesťanského společenství v osadě Intee v provincii Attapeu, aby požádali o modlitby za svůj zdravotní stav. O existenci společenství je informovali syn se snachou a vyprávěli jim, jak byli sami po modlitbách nadpřirozeným způsobem uzdraveni.

 

Krátce po návštěvě shromáždění a po modlitbách oba manželé přijali křesťanskou víru. 23. ledna však vesnický předák vydal rozhodnutí o jejich vykázání z osady – výslovně prohlásil, že manželé nemohou ve vesnici žít, protože se obrátili ke křesťanství. Sakiena a Dong vyzval, aby „si našli jiné místo, kde mohou žít křesťané“. Sakien je stále vážně nemocný a manželé v současné době bydlí v rozestavěné modlitebně v Intee.

 

Starší zprávy o potížích laoských křesťanů naleznete na stránce Laos country report.

 

Vyprošujte těmto postarším manželům povzbuzení spočívající ve vědomí, že Bůh dokáže naplnit každou jejich potřebu, včetně zajištění vhodného ubytování. Kéž jim ve své dobrotě požehná a odvede je na bezpečné místo, kde se budou moci usadit a naleznou milující společenství, které je přijme s otevřenou náručí (Filipským 4,19). Proste za sílu a uzdravení pro Sakiena a za povzbuzení a podporu pro jeho milovanou ženu Dong a celou jejich rodinu.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.