Aktuálně

 

18. 07. 2013

Egypt: Mursího stoupenci se mstí na křesťanech

 

 
Modlete se za bezpečí Egypťanů, jejichž země je stále intenzivněji zmítána násilím. (Fotografie: Flickr / monasosh)

(Release International, Morning Star News, Reuters)

 

První zprávy o útocích na křesťany se začaly objevovat již několik hodin poté, co zástupce egyptské armády 3. července oznámil svržení prezidenta Mursího a jeho kabinetu tvořeného členy Muslimského bratrstva. Muslimští zastánci tvrdé linie, rozlícení sesazením svého vůdce, v současné době napadají křesťanská společenství a soukromý majetek. Terčem útoků se stala například modlitebna společenství Al Eslah a kostel sv. Jiří v osadě Delgia v provincii Minya, a také obytné domy křesťanů v této oblasti. Jeden církevní pracovník jen těsně vyvázl životem, když výtržníci zapálili jeho kostel. Naštěstí ho před nepřátelským zástupem zachránili spříznění muslimští sousedé.

 

Nejhůře zasažena byla osada Naga Hassan západně od Luxoru. Při pouličních nepokojích 5. července přišli o život čtyři křesťané a bylo zničeno několik desítek domů. Policisté údajně vyzvali místní křesťany, aby své domovy opustili, dokud se nepodaří obnovit pořádek. Také církevní vedoucí v Káhiře a okolí byli upozorněni, aby si dávali pozor na automobily s konkrétními poznávacími značkami, protože by v nich mohly být umístěny nálože.

 

Další křesťané byli napadeni ve městech Kena a Marsa Matrúh. Také vražda církevního vedoucího v severní části Sinajského poloostrova 6. července je spojována s odvetnými útoky Mursího přívrženců. Mina Abúd Šarvín byl zastřelen na ulici ve čtvrti Masaíd v El Aríš. Od té doby došlo ještě k několika dalším incidentům se ztrátami na majetku i na životech.

 

Modlete se, aby Bůh chránil a zachovával svůj lid v Egyptě uprostřed sílících nepokojů. Kéž je uprostřed této politické a duchovní bouře stále ujišťuje o své přítomnosti. Modlete se za mocný Boží zásah a ukončení násilností, které zemi a její nevinné obyvatele sužují. Kéž se podaří nalézt moudré řešení, které dovede celou zemi k jednotě a pokoji.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.