Aktuálně

 

18. 07. 2013

Egypt: Mursího stoupenci se mstí na křesťanech

 

 
Modlete se za bezpečí Egypťanů, jejichž země je stále intenzivněji zmítána násilím. (Fotografie: Flickr / monasosh)

(Release International, Morning Star News, Reuters)

 

První zprávy o útocích na křesťany se začaly objevovat již několik hodin poté, co zástupce egyptské armády 3. července oznámil svržení prezidenta Mursího a jeho kabinetu tvořeného členy Muslimského bratrstva. Muslimští zastánci tvrdé linie, rozlícení sesazením svého vůdce, v současné době napadají křesťanská společenství a soukromý majetek. Terčem útoků se stala například modlitebna společenství Al Eslah a kostel sv. Jiří v osadě Delgia v provincii Minya, a také obytné domy křesťanů v této oblasti. Jeden církevní pracovník jen těsně vyvázl životem, když výtržníci zapálili jeho kostel. Naštěstí ho před nepřátelským zástupem zachránili spříznění muslimští sousedé.

 

Nejhůře zasažena byla osada Naga Hassan západně od Luxoru. Při pouličních nepokojích 5. července přišli o život čtyři křesťané a bylo zničeno několik desítek domů. Policisté údajně vyzvali místní křesťany, aby své domovy opustili, dokud se nepodaří obnovit pořádek. Také církevní vedoucí v Káhiře a okolí byli upozorněni, aby si dávali pozor na automobily s konkrétními poznávacími značkami, protože by v nich mohly být umístěny nálože.

 

Další křesťané byli napadeni ve městech Kena a Marsa Matrúh. Také vražda církevního vedoucího v severní části Sinajského poloostrova 6. července je spojována s odvetnými útoky Mursího přívrženců. Mina Abúd Šarvín byl zastřelen na ulici ve čtvrti Masaíd v El Aríš. Od té doby došlo ještě k několika dalším incidentům se ztrátami na majetku i na životech.

 

Modlete se, aby Bůh chránil a zachovával svůj lid v Egyptě uprostřed sílících nepokojů. Kéž je uprostřed této politické a duchovní bouře stále ujišťuje o své přítomnosti. Modlete se za mocný Boží zásah a ukončení násilností, které zemi a její nevinné obyvatele sužují. Kéž se podaří nalézt moudré řešení, které dovede celou zemi k jednotě a pokoji.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.