Aktuálně

 

20. 07. 2013

Pákistán: Křesťanská teenagerka nalezla útočiště v Kanadě

 

 
Přestože byla Rimša zproštěna viny, stejně jako mnoho dalších Pákistánců nemůže ve své zemi svobodně žít. (Fotografie: Flickr / Maria Ly)

(Assist News, World Magazine)

 

Rimša Masihová, mladá křesťanka, která i s rodinou uprchla ze země v návaznosti na obvinění muslimského duchovního (klerik tvrdil, že dívka spálila několik listů z Koránu) nedávno nalezla útočiště v Kanadě. Přestože byla Rimša zproštěna viny, Pákistánci obvinění z rouhání se často stávají terčem samozvané „spravedlnosti“. Redaktorka časopisu „World Magazine“ Rachel Aldrich ve svém komentáři upozornila, že v Pákistánu „dochází k případům, kdy člověka obviněného z rouhání napadne a zabije rozdivočelý dav; dva známí politici, kteří prosazovali změny zákonů proti rouhání, již přišli o život“.

 

Více informací o problémech, se kterými se pákistánští křesťané potýkají, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Tahir Mehmúd Ašrafí, muslimský duchovní, který usiloval o dívčino propuštění, poznamenal, že Rimše bylo v její zemi vyhrožováno a musela se neustále stěhovat. „Je mi smutno z pomyšlení, že tato nevinná dívka musela opustit Pákistán. Soud ji zprostil viny, ale přesto zde nemohla svobodně žít.“

 

Případ si získal pozornost široké veřejnosti částečně kvůli dívčině nízkému věku, částečně kvůli pochybnostem o jejích mentálních schopnostech. Přestože oficiální lékařská zpráva uvádí věk 14 let, podle informací podporovatelů je dívce pouhých 11. Kanadští imigrační úředníci obdrželi instrukce, aby posuzovali žádost rodiny o trvalý pobyt z humanitárních a ‚soucitných‘ důvodů.

 

Vyprošujte Rimše přetrvávající Boží ochranu a modlete se za bezpečí pro všechny, kdo jí poskytli nezbytnou pomoc. Podle některých křesťanských vedoucích je Kanada místem ‚uzdravení národů‘. Kéž je to pravda zejména pro Rimšu a její rodinu, která zde má v plánu začít nový život. Modlete se, aby budoucnost této dospívající dívky byla protikladem jejích dosavadních zkušeností a nespravedlivého uvěznění – jasná a naplněná nadějí (Jeremjáš 29,11).

 

V modlitbách za Rimšu se můžete připojit k ostatním zveřejněním své prosby na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.