Aktuálně

 

25. 07. 2013

Afrika: Týrané oběti novodobého otrokářství

 

 
Oběť týrání z Eritreje (fotografie: CBN News)

(CBN News, Assist News)

 

Od západoafrického pobřeží až po Sinajskou poušť organizují místní beduínské kmeny rozsáhlý obchod s lidmi. Podle informací CBN News jim tyto aktivity parazitující na lidské bídě vynášejí miliony dolarů. Je možné je zastavit, zatím k tomu však nikdo nenašel odvahu.

 

Eritrejec „Filip“, který se stal jednou z obětí týrání, vypráví, jak ztratil cit v rukou: „Mučili mě dlouhou dobu, ale nejhorší bylo, že jsem měl (obě) zápěstí pevně spoutaná. (Když jsem visel) tři dny ze stropu, ruce se mi úplně odkrvily…“

 

Také pětatřicetiletá eritrejská žena jménem Segen, momentálně v šestém měsíci těhotenství, se podělila o vlastní děsivý zážitek. Novinář, který s ní natáčel rozhovor, zmínil vypětí, které bylo z jejího hlasu po celou dobu líčení vzpomínek patrné: „Každou minutu nás žádali o peníze a bili nás… pověsili nás způsobem, který byl pověšen (Ježíš)…“

 

Výše uvedené příběhy reprezentují jen dva případy z rozšířeného trendu novodobého otrokářství, únosů a mučení, který doprovází obchod s lidmi na Sinajské poušti. Shahar Shoham, ředitel organizace Physicians for Human Rights (Lékaři pro lidská práva) zdokumentoval více než 1300 případů fyzického týrání. Děsivé zacházení s uprchlíky označuje doslova za ďábelské. Naštěstí někteří z nich přežili a podařilo se jim uprchnout do Izraele.

 

Více informací o těžkostech, kterým jsou naši bratři a sestry v Eritreji vystaveni, naleznete na stránce Eritrea Country Report.

 

Navíc částka, kterou beduínští domorodci požadují od chudých příbuzných eritrejských obětí, je pro tyto lidi naprosto nedosažitelná. „Výkupné může dosahovat až 40 000, někdy i 50 000 dolarů (v přepočtu milion korun) za člověka,“ uvádí se ve zprávě. „A dokud nedostanou zaplaceno, nikoho nepropustí.“ Podle Shaharova názoru je „finanční břemeno pro rodiny devastující“. Mnozí ze zajatých eritrejských uprchlíků jsou křesťané, stejně jako Segen a Filip. Často svůj úděl nepřežijí.

 

Kéž se Bůh mocným způsobem zastane těchto eritrejských křesťanů, kteří na útěku před pronásledováním ve své zemi procházejí podobnými útrapami. Proste, aby Bůh postavil kolem jejich životů i životů jejich blízkých zeď a ochránil je před Zlým, který obchází jako řvoucí lev a hledá, koho by pohltil. Modlete se, aby se jejich trýznitelé setkali s živým Bohem, opustili své zvrácené cesty, objevili radost ze služby Bohu a jeho lidu a stali se nástrojem požehnání.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.