Aktuálně

 

26. 07. 2013

Pákistán: Křesťanské ženy veřejně zbity a zneuctěny

 

 

(Times of India)

 

V prvním červnovém týdnu muslimský majitel nájemního domu v distriktu Kasúr v pákistánské provincii Paňdžáb (přibližně 50 kilometrů od Láhauru) údajně přinutil tři křesťanky, aby korzovaly nahé na ulici. Podle dostupných zpráv byly ženy surově zbity a poté veřejně poníženy skupinou ozbrojených mužů spolčených s majitelem domu, Muhammadem Munirem.

 

Informace o incidentu se dostaly na veřejnost o několik dní později, kdy komise organizace Asian Human Rights vydala tiskovou zprávu pro sdělovací prostředky. Podle tchána Sadiqa Masiha pronikli útočníci do jeho domu v době, kdy byli všichni muži v práci. Muhammad Munir s kumpány manželky jeho synů nejprve svlékli a poté je přinutili, aby se ukázaly lidem na ulici. Na zoufalé volání žen reagovalo několk starších obyvatel vesnice, kteří jim přispěchali na pomoc. Útočníci nakonec nechali ženy jít, ale varovali příbuzné, aby incident nehlásili na policii.

 

12. července vrchní soud v Láhauru nařídil nižnímu soudu záležitost blíže prošetřit a podat zprávu.

 

Stručný přehled politické, legislativní a duchovní situace v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Boží srdce se nesmírně trápí, pokud je podobným způsobem zacházeno s jeho dětmi, zejména s těmi nejzranitelnějšími. Děkujeme vám, že necháváte své srdce připodobňovat k milosrdnému srci Božímu a že se svými modlitbami stáváte živou součástí jeho díla po celém světě. Kéž Bůh utěšuje tyto zneuctěné a zostuzené ženy a vede k nápravě muže, kteří jim ublížili. Modlete se, aby se soudce i místní obyvatelé postavili na stranu spravedlnosti a poskytli těmto křesťankám a jejich rodinám tolik potřebnou podporu.

 

Můžeme se také modlit společně – zveřejněte svou modlitbu na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.